5 років пліч-о-пліч з громадою!

29 Травень, 2017 - 01:04

 

Міський голова Гадяча Володимир Нестеренко: «Тарас Кутовий допоміг місту отримати статус обласного значення»

Два роки тому Гадяч здобув статус міста обласного значення. Громада і керівництво міста дуже довго виборювали це право, а важливим чинником того, що справа вдалася, була постанова авторства Тараса Кутового та його активна позиція як народного депутата на засіданні профільного комітету та в сесійній залі

22 січня 2015 року на сесії міськради було озвучено намір гадячан отримати для райцентру статус міста обласного значення. Далі цю ініціативу підтримали районна та обласна ради, але остаточне рішення залежало від позиції парламенту.

– Особливу, дуже важливу роль зіграло те, що незадовго до цього завдяки Тарасу Вікторовичу Кутовому було прийнято Постанову «Про 350-річчя визнання Гадяча Гетьманською столицею». Це відіграло велику роль, додало ваги і зверненням депутатів усіх рівнів. Історична довідка, розрахунок, який довів, що ми попадаємо під критерій міста обласного значення, міста самодостатнього, що зможемо повною мірою виконувати всі фінансові та юридичні зобов’язання, які покладені на місто обласного значення. Ми довели, що дійсно попадаємо під усі ці критерії, – розповів міський голова Гадяча Володимир Нестеренко. – Ми звернулися до Тараса Кутового, щоб він, як народний депутат, клопотав від імені громади міста перед головою Верховної Ради. Тарас Вікторович особисто брав участь у засіданні Комітету з питань місцевого самоврядування та виступив з підтримкою та обґрунтуванням. Його слово було вагомим аргументом для того, щоб Комітет практично одноголосно підтримав направлення проекту даної Постанови на розгляд парламенту. Менш ніж за місяць, 13 травня Верховна Рада в першому читанні і в цілому як постанову надала Гадячу статус міста обласного значення. За це проголосувало 248 народних обранців.

До знаменної події бюджет міста складав 18,2 млн, тепер – 100 млн. Раніш тільки 25% ПДФО залишалось у Гадячі, тепер 60%, що становить 32 млн проти 10,8. Місто напряму працює з міністерством фінансів, а не через райдержадміністрацію. Тобто пряме фінансування з державного бюджету. У місті діє 4 школи. Додали їм, крім державного фінансування 22 млн, своє – 11 млн. Дитячі садочки утримувались за 10,8 млн, зараз виділяємо 20 млн на 6 дитячих садочків. Це все коштом міського бюджету. Коли було перевиконання міського бюджету за півріччя по 700 тис., то минулого року – 7,5 млн. Стало більше коштів, більше можливостей. Ми стали господарями міста, – резюмує Володимир Нестеренко.

Микола Тарапата, директор Лохвицького РБК:

– Наш Будинок культури недавно був капітально відремонтований уперше за 40 років існування. Величезна заслуга в тому Тараса Кутового, який піклувався про район і коли був народним депутатом, і коли став міністром. Саме він 2015-го домігся виділення державної субвенції та державних капітальних видатків у сумі 7,5 млн грн. на ремонт медичних, освітніх і культурних об’єктів Лохвиччини. Він вніс відповідні пропозиції до Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заручився підтримкою Комітету з питань бюджету Верховнох Ради України. Фінансування заміни вікон, дверей, системи опалення та частково ремонт глядацької зали відбулися за рахунок 1,527 млн грн. із цієї суми. Тепер Будинок культури з оновленим світлим і гарним фойє, теплими вікнами, красивою глядацькою залою – справді культурний заклад. Люди йдуть сюди дійсно як на свято, до нас охоче їдуть виступати відомі артисти.

Валерій Червоненко, директор Заводської ЗОШ №2, поет, музикант:

– Допомогу Тараса Кутового наша школа відчуває систематично, починаючи з моменту, коли він уперше став народним депутатом. Тарас Вікторович подарував нам сучасну звукову апаратуру, яка й зараз слугує для озвучення різноманітних заходів. Тоді ж Тарас Кутовий разом із на той час своїм помічником Володимиром Рязановим допомогли нам замінити троє вже зіпсованих дерев’яних вікон на сучасні металопластикові. Уже потім районна влада, знов таки за підтримки Кутового, допомогла нам замінити спочатку 23 вікна в початкових класах, а недавно й 165 вікон, завдяки чому стало тепло, затишно, щезли протяги. Окремо варто згадати нашу пласку покрівлю, яка постійно протікала, хоча не раз її ремонтували, витрачали кошти. Навесні 2016 року відбулося завершення будівництво шатрового даху і більше не буде патьоків на стелі та стінах, і навіть калюж у класах. Завдяки Тарасу Кутовому вдалося залучити на саму тільки покрівлю 1,5 млн грн. із державного бюджету.

Володимир Прядка, тренер-сенсей лохвицьких каратистів:

– Тарас Кутовий ніколи не відмовляє, якщо потрібно допомогти дітям, спорту. Підтримує нас багато років, почав це робити задовго до того, як став народним депутатом, коли займався бізнесом. За його сприяння організовувалися змагання каратистів. Він допомагав нам здійснити поїздки у віддалені куточки України та за кордон. Він подарував нам кілька років тому справжнє татамі (килим для боїв та тренувань), яке використовується на кожному тренуванні та на змаганнях у Лохвиці. Тарас Кутовий посприяв залученню в район державних коштів, за які, зокрема, здійснений ремонт спортзалу, де тренуємося. Він робить це все не для подяк та слави, а від щирого серця, по-справжньому вболіває за нас, радіє нашим успіхам.

Читайте також