АТОвець із Гребінки нарешті отримав нагороду

24 Червень, 2017 - 18:08

16 червня 36-річний Андрій Линько отримав із рук керівників району та військового комісара медаль «Захиснику Вітчизни», указ про нагородження якою Президент підписав ще 8 травня 2015 року

Нагороду в Гребінківській РДА вручили голова райдержадміністрації Віталій Роспопов, голова районної ради Валерій Зінченко, районний військовий комісар Михайло Холодов.

– Указ про нагородження був підписаний давно, але медаль лише зараз мене «наздогнала», – каже Андрій Васильович.

Ми писали про нього у 2015 році, коли він працював вихователем у православному таборі. Чоловік до війни працював спочатку в Гребінківській санепідемстанції, потім – учителем біології в школі сусіднього з Гребінкою села Березівки. У 2014 році був мобілізований до військового комісаріату, через 2 місяці командирований до 118-го навчального полку в селище Гончарівське. За місяць став інструктором, через три у зв’язку з розформуванням навчального центру перевели до першої танкової бригади на посаду фельдшера медичної роти. Фельдшером потрапив у зону АТО. У складі самохідного артилерійського дивізіону під час виконання бойового завдання під Мар’їнкою 19 лютого дістав поранення.

– Великі зірки не зійшлися в одне сузір’я, – жартує про поранення Андрій. – Одна батарея відстрілялася і ми зразу зайшли на її позиції. Заходячи, буквально зіткнулися зі своєю батареєю, розбили машини й потрапили під обстріл «сєпарів». В одній бойовій машині був замполіт, командир батареї, механік-водій і я. Я постраждав найменше, надавав допомогу всім трьом.

Після загоєння ран і закінчення терміну мобілізації Андрій звільнився. Займався волонтерською діяльністю, був вихователем у православному таборі, де відпочивали діти АТОвців. Під час 6-ї хвилі мобілізації пішов знову служити добровільно. Місяць навчався у «Десні», потім три — в Одеській Академії сухопутних військ, отримав звання «молодший лейтенант» і професію «Організація автомобільного забезпечення». З Одеси направили до 72-ї бригади, яка стояла у Волновасі, на посаду «заступник командира батареї з озброєння». Там служив до закінчення 6-ї хвилі мобілізації. Потім підписав контракт на 6 місяців, відслужив і зараз оформляється служити до військового комісаріату.

– Безпосередньо в зоні АТО на передовій я знаходився близько 20 місяців, – відповідає Андрій на питання, чи вдалося знищити ворога. – «Град» б’є на 15-18 км, тому я своєї «роботи» не бачив. Але піхота нам дякувала й досить-таки часто. Говорили, що одного разу ми навіть танк розбили. Сам сумніваюся, адже з такої відстані попасти ракетою просто в танк, мало не у відкритий люк, дуже малоймовірно. Але хлопці говорили, що бачили, запуск за часом збігався з нашим. Було й супротивне, адже розліт у нас великий. Наш коректувальник працював у селі по той бік лінії. Він передав координати мені, я своїм, вистрелили. Аж тут від коректувальника – потік лайки, яка закінчується: «Ви в мою хату попали!

Разом із дружиною Надією Андрій виховує 10-річного сина. Родина всіляко підтримує захисника України в його прагненнях та планах.

Олег ДОЛЕНКО

Читайте також