Чорнухинські танцюристи та вокалісти підкорили Київ

14 Травень, 2017 - 13:52

У Києві в рамках проекту «Безхмарне небо для дітей» відбувся ХІV Міжнародний благодійний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Квітуча Україна». Уперше в цьому заході брали участь і талановиті діти з Чорнух – учні школи ім. Г.С.Сковороди та вихованці РЦКіД

У номінації «Естрадний вокал» Чорнухинщину представила найменша учасниця Анна Кривчун із піснею «Матроси». Також Петро Пітнава виконав пісню «Luna», а Маріам Пітнава – «Despire dance» (керівник – Олена Зрібняк).

– Петрика відзначили дипломом ІІ ст., а його сестричку Маріам – дипломом І ст. Обом вручили медалі, подарунки та запрошення-сертифікати на грузинський та івано-франківський фестивалі, – поділилася враженнями Олена Зрібняк. – Багато теплих слів та побажань наші переможці почули від почесного члена журі, члена Європейської асоціації Фольклорних фестивалів Крума Брзанова. Аню Кривчун також нагородили дипломом ІІ ст., медаллю та подарунками, відзначили її високий вокальний та артистичний потенціал. До неї виявила симпатію та вручила сертифікат-запрошення на конкурс у Болгарії представник журі з цієї країни.

Повернувся з перемогою з фестивалю «Квітуча Україна» і хореографічний колектив «Світанок» РЦКіД. На столичній сцені чорнухинські танцюристи виконали «Гуляночку» та «Аркан» — солісти Валерія Кускова та Сергій Дорогобід, керівник – Лідія Хижняк. «Світанок» виборов перше місце і гран-прі фестивалю.

– Було багато колективів, з різних областей, але найбільше з Києва. Також представники Грузії, Вірменії, Болгарії, Білорусі. Народні, зразкові… А ми без звання, без танцзалу і нормальних костюмів — і перемогли, — наголошує керівник «Світанку» Лідія Хижняк. – Одна член журі, сама теж хореограф, пообіцяла нас запрошувати на різні заходи. І сказала, що перемога заслужена, бо ми правильно танцюємо. Вона була вражена, що наші діти танцювали, як справжні гуцули. І досі не можемо прийти до тями, що почули стільки хороших слів від поважних членів журі й узяли І місце, та ще й гран-прі.

Керівники Олена Зрібняк та Лідія Хижняк сподіваються, що у чорнухинських талантів і надалі буде можливість брати участь у фестивалях та конкурсах такого рівня. Адже це стимулює до розвитку творчого потенціалу і збагачує новими ідеями.

– Наша поїздка до Києва була б неможливою без підтримки голови РДА Олега Ковгана, завідувача сектору культури і туризму Віталія Кускова, директора РЦКіД Олексія Назаренка, – відзначила Олена Зрібняк. – Також вдячні нашим землякам, які допомогли спонсорськими коштами, – Валерію Тертичці та Олені Коваленко.

Марина ФРАНЧУК

Читайте також