Для поліції охорони Полтавщини закуплять одяг дорожче, ніж для обласних управлінь

1 Березень, 2017 - 00:18

16 лютого Полтавською поліцією охорони було укладено договори на закупівлю одягу за 5-ма позиціями (штормовий одяг; формений одяг; футболки та сорочки; спеціальний робочий одяг; взуття різне, крім спортивного та захисного). Ціна кожного із договорів становить 199 500 гривень. Згідно з договорами, постачати одяг буде харківська фірма ТОВ «ВКП «Легмаш». Звіти про закупівлі оприлюднені на сайті «Prozorro»

Що цікаво, замовники не проводили допорогові закупівлі, а для постачання усіх п’яти позицій обрали одного суб’єкта господарювання.

Як повідомила експерт з державних закупівель Поліна Завадська, усі управління поліції та Головні управління нацполіції у регіонах закуповують аналогічний одяг, але лише в Дніпрі проводять допорогові закупівлі. До того ж, більшість замовників не прописують у договорах кількість товару, яку планується закупити.

Ціна на один і той самий одяг в областях різниться. І, як додає Поліна Завадська, Полтава закупляє одяг чи не найдорожче. Для прикладу, Управління поліції охорони Полтавщини планує придбати короткі зимові куртки вартістю 1450 грн. за одиницю, при тому, що для Запорізької, Дніпропетровської поліції та для правоохоронців Києва ті самі куртки коштують усього 900 грн.

Вдвічі дорожче обійдуться і костюми (кітель, брюки). За них заплатять 2900 грн. Головні управління нацполіції Полтавської, Львівської, Сумської, Київської, Вінницької, Луганської областей отримали такі костюми у середньому по 1370 грн. Схожа ситуація склалася і з футболками, і з сорочками.

Експерти з державних закупівель радять замовникам перед укладанням договору використовувати електронну систему публічних закупівель для ознайомлення з цінами на аналогічний товар, який закупляли колеги. Це допоможе уникнути нераціонального використання коштів.

За матеріалами прес-служби Інституту аналітики та адвокації

Читайте також