Гадячан переводять на електронні медичні картки

23 Квітень, 2017 - 20:12

Медичне обслуговування жителів міста і сіл району з початку року відбувається за новою системою. З 53700 жителів району 16 тисяч уже отримали електронні медичні картки

– Ми стоїмо на порозі реформи, коли сімейна медицина буде отримувати своє фінансування залежно від кількості пацієнтів. Повинна бути точна інформація, що саме ця людина обслуговується даним лікарем. Між ним і пацієнтом буде укладено договір. Гадяцький район – перший серед сільських районів впроваджує електронні медичні картки, – розповідає головний лікар Гадяцького Центру первинної медико-санітарної допомоги Валентина Близнюк. – Програма «Електронний реєстр пацієнтів» – це єдина державна інформаційна система, яка розроблена Міністерством охорони здоров’я України. Вона створена для збирання, реєстрації, накопичення відомостей про пацієнтів та отриману ними медичну допомогу. Реєстр створюється з метою підвищення якості медичної допомоги, забезпечення своєчасності її надання, модернізації первинної ланки надання медичної допомоги.

Жителів району обслуговує 25 сімейних лікарів. Кадрова проблема стоїть надзвичайно гостро. Не вистачає лікарів як в селі, так і в місті.

У місті діти до 15 років обслуговуються спочатку педіатром, а потім сімейним лікарем, на селі – усе населення від народження закріплено за сімейним лікарем. За обслуговування кожного громадянина держава перераховуватиме 210 гривень, за дитину і людину старше 60 років – трохи більше. Зараз по області створюються так звані «червоні» реєстри, до яких заноситься все населення. Для цього медична сестра, яка працює на даній ділянці, повинна зайти до кожної родини, взяти дані, а потім принести картку і договір, який мають підписати пацієнти. Тих, хто підпише договір, переведуть до «зеленого» реєстру. До речі, сімейний лікар може бути і приватним, за умови, що він матиме спеціальну ліцензію.

 

Електронна медична картка убезпечить від лікарських помилок?

У Гадяцькому районі закінчено другий етап, на якому був створений реєстр пацієнтів, медичний персонал навчили користуватися програмою «IS pro» – 58 лікарів і медичних сестер пройшли спеціальне навчання. Нині триває етап занесення медичної інформації про кожного пацієнта до створеного реєстру. Після прийому пацієнтів фахівці Центру ПМСД будуть заносити медичну інформацію до бази даних і все це матиме можливість бачити на своєму екрані сімейний лікар.

Щоб отримати електронну медичну картку, потрібні паспортні дані пацієнта. У подальшому за допомогою електронної картки буде відкриватися база даних – картка є ключем до медичної інформації. Пластикова картка може використовуватись для запису до фахівця центральної районної лікарні знаходячись у сільській амбулаторії, замовлення довідок, одержання ліків за електронним рецептом. Наявність картки дає лікарю всебічну інформацію про пацієнта. Варто лише ввести номер картки і на моніторі буде видно всю динаміку перебігу захворювання, попередні рекомендації спеціалістів, лабораторні аналізи, рентгенівські знімки, протипоказання до вживання тих чи інших препаратів, проходження онкоогляду, щеплення. Таким чином, за допомогою системи пацієнт максимально захищений від можливої лікарської помилки, а сам лікар має змогу прийняти оптимальне рішення. Медичну інформацію можна прочитати тільки за наявності картки, що є надійним захистом від сторонніх очей. Водночас значно спрощується система звітності та контролю, а весь документообіг переводиться в електронний вигляд.

У майбутньому за допомогою картки можна буде відкрити сторінку пацієнта під час відвідування аптеки та отримати ліки, виписані лікарем відповідно до захворювання.

Ілля ВОВК

Читайте також