Кабмін підвищив норми споживання газу для населення

24 Лютий, 2016 - 18:02

Кабінет міністрів підвищив норми споживання газу для домогосподарств без лічильників на 47% − громадяни, які використовують тільки газову плиту, будуть платити за 4,4 куб.м замість 3 куб. м.

Відповідне рішення, за пропозицією міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина, уряд прийняв на засіданні в середу.

У той же час, Кабмін вирішив протягом двох тижнів підготувати нову методику, згідно з якою норми споживання розраховуватимуться окремо для різних регіонів − з урахуванням їх особливостей.

Крім цього, Кабмін вирішив скасувати свою базову постанову №619 від 1996 року − раніше норми коректувалися внесенням змін у неї. Останні зміни 29 квітня 2015 року про подвійне зниження нормативів споживання газу, це рішення було оскаржене в судах всіх інстанцій, і, за даними В.Демчишина, облгази планували з лютого нараховувати плату за нормою не 3, а 6 куб.м для домогосподарств, які використовують тільки плиту.

«619 постанову ми скасовуємо, приймаємо нову... Приберемо предмет, який вони оскаржать... Облгази будуть задоволені», − сказав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів у квітні 2015 року вдвічі знизив нормативи споживання газу для населення без лічильників. Якщо раніше норматив споживання газу домогосподарства, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального опалення, становив 6 куб. м/міс. на одну людину, то після зниження − 3 куб. м. Для домогосподарств з плитою і без центрального опалення норматив було знижено з 9 куб. м до 4,5 куб. м, а з плитою та водонагрівачем − з 18 до 9 куб. м.

Вищий адміністративний суд України скасував постанову Кабінету міністрів №237 від 29 квітня 2015 року про подвійне зниження нормативів споживання газу для домогосподарств без лічильників.

На думку суду, зниження нормативу споживання було проведено незаконно. За весь період, коли застосовувалася постанова Кабміну №237 (травень 2015 року − січень 2016 року), необхідно здійснити перерахунок з доплатою від населення.

За матеріалами Forbes Україна

Читайте також