Лохвиця і Гадяч – серед 34 міст України, де відбудеться свято вуличної музики

23 Квітень, 2017 - 20:53

День Вуличної Музики (Street Music Day) в Україні святкують лише третій рік поспіль. Лохвиця і Гадяч  із небагатьох райцентрів, які з’явилися на всеукраїнській мапі Дня вуличної музики. Також свято відбудеться і в Полтаві

Мета свята – дати можливість виступити перед публікою та показати свої таланти музикантам і вокалістам різних стилів – як професійним, так і любителям та навіть початківцям. На вулицях виконують музику класичну, народну, естрадну, рок, реп, джаз… У великих містах фестиваль має кілька сцен (локацій), щоб організатори могли поділити виконавців стилістично, за віком тощо, щoб публіка могла обирати сцену за смаком і щоб виконавці не були жорстко обмежені в часі.

Ініціатором свята, чи пак міжнародного волонтерського музичного проекту, у 2007 році виступив легендарний литовський музикант Андрюс Мамонтовас. За 10 років воно розповсюдилося по світу і в третю суботу травня музиканти виходять на вулиці та грають у Вільнюсі, Тбілісі, Ризі, Амстердамі, Копенгагені, Борисполі, Білій Церкві, Черкасах…

Лохвиця і Гадяч – два міста Полтавщини, після обласного центру, де свято відбудеться цього року. Організацію взяв на себе рок-гурт «Діодний міст».

– Спочатку ми планували влаштувати концерт у сквері Героїв України, встановивши апаратуру, на якій репетируємо, – говорить менеджер гурту Людмила Квас. – Але в процесі офіційної реєстрації заходу зустрілися з міським головою Віктором Радьком. Він підхопив ініціативу, відзначивши, що традиційний весняний фестиваль потрібен для молоді. Тож завдяки підтримці міськради фестиваль відбудеться у парку Перемоги, будуть установлені професійна сцена та звук потужністю кілька кіловат. Це дозволить усім бути почутими й нормально налаштованими, зробить свято справді європейським. У першій половині дня гратимуть переважно учні та викладачі дитячих мистецьких закладів – музичної школи, ЦДЮТ, РБК. До речі, у районному Будинку культури планували також у ці дні провести мистецький захід для творчих людей у форматі вогника. З організаторкою Валентиною Кулик ми вирішили об’єднати заходи, тож у День Вуличної Музики гратимуть і співатимуть також запрошені на вогник. У другій половині дня виступатимуть солісти, вокалісти тощо. Завершать дійство рок-гурти. Уже подали заявки колективи навіть з інших областей. Якщо буде дуже багато охочих, сольним виконавцям дамо часу на 2-3 пісні, а колективам – на півгодинну програму.

Отож, фестиваль у Лохвиці відбудеться 20 травня із 12 до 23 години. Тим, хто бажає виступити, слід зареєструватися не пізніше 10 травня. Це можна зробити за посиланням https://goo.gl/xfjUz8, або зайшовши на сторінки гурту «Діодний міст» у «Фейсбуці» або «ВКонтакте». Якщо не маєте доступу до інтернету, можна зателефонувати організаторам 099 644 88 74, 066 516 52 47. Після завершення реєстрації та формування програми учасникам повідомлять час початку і тривалість виступу.

Також до участі запрошуються пересувні виставки, художники, майстри народної творчості, рукоділля тощо, підприємці з ятками із їжею й питвом (крім алкоголю).

У Гадячі дійство буде відбуватись на території перед ККЗ «Дружба» з 10-ї ранку до 22:00. На імпровізованій вуличній сцені будуть виступати музиканти-аматори та професіонали, які пройшли попередню реєстрацію. Заплановані виступи у кількох блоках. Перший буде дитячим, потім акустичний, потім реп-виконавці й наприкінці – місцеві рок-гурти. Під час виступів будуть проводитися різноманітні майстер-класи та конкурси. Поласувати випічкою і напоями можна буде в розташованих на території торгових точках. Учасників-музикантів, партнерів, меценатів, волонтерів, торгові точки запрошують реєструватися у спеціально створеній «ВКонтакте» спільноті «День вуличної музики Гадяч».

Олег ДОЛЕНКО, Ілля ВОВК

Читайте також