Лохвиця планує одержати грант і перетворити котельню на спорткомплекс

28 Листопад, 2016 - 23:15

Приміщення, звідки більше ніж 20 років подавалося тепло мешканцям центру Лохвиці, не використовується останнє п’ятиріччя. Міська рада планує, залучивши підтримку небайдужих людей та організацій, створити тут умови для занять спортом

– Котельню вивели з експлуатації 2011­2012 року, – каже лохвицький міський голова Віктор Радько. – До того вона опалювала п’ятиповерхівки в центрі, будинки установ і підприємств. На той час мешканці квартир масово перейшли на індивідуальне опалення. Котельня зовсім припинила роботу, коли свою міні-котельню встановили у дитсадку, куди гаряча вода подавалася за кілометр. Останнім відключилося від котельні й почало опалюватися самостійно комунальне підприємство. Нині ми вирішили, що досить приміщенню марно простоювати. Підтримують це і як депутати міськради, і як голова РДА. Плануємо здійснити реконструкцію і зараз займаємося виготовленням проектно-кошторисної документації для створення там спортивного комплексу. Туди підведені електрика, водопостачання й каналізація, що полегшує переобладнання.

Коли проект удасться втілити, до нового спорткомплексу запропонують перейти важкоатлетам, які нині тренуються у підвалі під спортшколою. Стелю у «качалці» можна дістати рукою, там вогко, немає куди подітися важкому повітрю. У новому приміщенні будуть переодягальні, душові кабіни.

– Майбутнє – за територіальними громадами, – переконаний Віктор Іванович. – І незабаром усі школи, включно зі спортивною, будуть у підпорядкуванні та на забезпеченні нашої територіальної громади. Нині в Лохвиці лише один спортзал (не рахуючи колишнього клубу газокомпресорної станції, де тренуються дзюдоїсти), і в оновлене зручне приміщення запропонуємо перейти секціям, які забажають. Можливо, це будуть каратисти, у підвалі в яких немає душової й туалету. Багато років шукають окреме приміщення шахісти. Зараз тільки розробляємо проект. Я бачу втілення його тільки в об’єднаній громаді. Адже всі фонди, які діють у нашій державі, працюють виключно з об’єднаними територіальними громадами. На сьогодні уряди чотирьох країн створили фонд допомоги громадам, який сприяє відновленню та розвитку інфраструктури наших територій. У мене таке враження, що вони не хочуть давати кошти просто в державу, де потім не зрозуміло, як вони розподіляються. Бо не завжди помітно, який зиск отримують наші люди від тих грантів, які приходять у державу. У Полтавській області створили фонд, який буде допомагати розвивати нашу інфраструктуру, зокрема дороги, комунікації, вивезення сміття, школи, спортзали… Фінансування здійснюється так: 10% наших, 5% спонсорських і 85% – грант. Завжди в усіх країнах (чи то, наприклад, Польща, чи Франція), рівень своїх надходжень у бюджеті міста становить близько 30%, решта – грантові кошти. І ми повинні працювати із залученням інвестицій у наше місто. І за них будувати каналізацію, облаштовувати спорткомплекс, відновлювати історичні будівлі. Я певен, якщо виготовити проектно-кошторисну документацію, написати проект та пояснити, для чого він нам потрібний, і подати у Фонд – фінансування буде. Адже особисто спостерігав, як працюють об’єднані громади в Польщі, уже створені об’єднані громади у нас. І бачив, скільки вони отримують коштів, завдяки чому практично всі їхні проекти можливо втілити в життя.

Олег ДОЛЕНКО

Читайте також