Лохвиця вже за рік стане туристично привабливішою

1 Грудень, 2016 - 22:11

Лохвицю потрібно розвивати в культурно-туристичному напрямі, щоб місто було цікавим і привабливим для відвідувачів, а найперше – щоб про нього дізналися у всіх куточках не тільки України, але й у світі. Так подумала група активістів і вирішила влаштувати стратегічне планування розвитку райцентру

Результатом дводенної роботи майже чотирьох десятків небайдужих людей став план дій на найближчий рік, відповідно до якого громадські діячі тісно працюватимуть разом з посадовцями міськради та районної державної адміністрації, щоб досягти поставленої мети.

Проект «Лохвиця – моя провінція» згуртував навколо себе людей, яким так чи інакше небайдужа доля невеликого міста на півночі Полтавщини і вони бачать можливості та ресурс для його розвитку. Зініціювала проведення заходу, який став майданчиком для спілкування однодумців, киянка Яна Алєєва, чиї родичі мають лохвицьке коріння. Провести зустріч у форматі стратегічної сесії – не просто поговорити, але й напрацювати найперші кроки, запропонувала голова громадської організації «Живе село» Оксана Олійник з Христанівки, і запросила для його модерування столичну експертку в такому форматі роботи Мар’яну Завійську. Вона нині працює здебільшого із бізнес-структурами, але погодилася безкоштовно присвятити свій час задля справи, яка сприятиме розвитку регіону.

Своєрідною точкою перетину для активістів став проект «Школи Лохвицького земства», який дав змогу побачити активних людей Лохвиччини, познайомитися між собою, а потім окреслити план конкретних дій. Власне, учасники заходу не оминули увагою і самі сластіонівські школи – їх перед громадою представили ініціаторка проекту зі збереження цих історичних будівель Ольга Герасим’юк та фотограф, дослідник Максим Іванов. Послухати інших та розповісти про власний досвід приїхали також журналісти «Подій та коментарів» Тарас і Олена Завітайли, які розказали про особливості зеленого туризму в Березовій Рудці на Пирятинщині. Від Гадяча зацікавлення виявила міський архітектор Поліна Ветрова та представники проекту підтримки громадських ініціатив «Гадяч дружній».

Знаковою можна назвати підтримку з боку міської та районної влади Лохвиччини – обидва дні над практичною частиною працювали міський голова Лохвиці Віктор Радько та голова райдержадміністрації Володимир Рязанов. Поряд із ними пліч-о-пліч сперечалися, доводили власну думку, пропонували ідеї учні Лохвицької школи №2, які забезпечили трансляцію заходу в мережі інтернет, у такий спосіб зробивши його доступним кожному.

 

Про Лохвицю зняли промо-ролик і презентували альтернативний логотип міста

Стратегічна сесія полягала у визначенні бажань, які має громада щодо розвитку міста, перешкод, які заважають на шляху до реалізації поставлених цілей, і ресурсів, які наявні вже зараз і які ще потрібно знайти. Пріоритетними назвали проведення сучасних культурних заходів, покращення місцевої інфраструктури, інформування про децентралізацію та її переваги, навчання та розвиток активних членів громади, створення бази матеріальних і технічних ресурсів, розвиток та оформлення громадських ініціатив, а також формування медіа-обличчя Лохвиці та її просування як туристично привабливого міста.

До речі, перші кроки в цьому напрямку вже є – активісти зняли відеоролик про Лохвицю та представили своє бачення логотипу міста, який намалювала Дарина Сорочка (зображення на першій шпальті цого випуску – прим.Авт.).

Фактично, цим заходом покладено першу цеглинку в розвиток міста зусиллями його громадян. Для обміну інформацією та гуртування людей було створено групу в соціальній мережі Facebook.

Усіх, кому небайдужа доля райцентру і хто готовий у міру своїх можливостей допомагати Лохвиці стати кращою, запрошують приєднуватися. Для тих, хто не має інтернету, активісти роздрукують по кілька примірників напрацювань, з якими можна буде ознайомитися у міськраді та райдержадміністрації. Там же можна дізнатися про те, як долучитися і допомогти проектові.

Олена ЗАДОРОЖНА

 

Відгуки про подію:

Богдан Поваров, учень Лохвицької школи №2

Команда Творчої студії «Кабінет інформатики-2016» — Влада Липкіна, Олена Захарченко, Артем Даценко та Максим Коваленко закінчили онлайн трансляцію. Дві години роботи на аматорській техніці, яку тиждень збирали всією школою, суб’єктивні чинники впливу дещо морально спустошили. Але водночас і відчуття ейфорії – ми це зробили. Уперше дали стрім, обіцянку виконали, не підвели організаторів. І ось апаратура зібрана, спакована й передана на відповідальне зберігання. Товариші пішли додому. А я та Богдан Головня вирішили залишитися. Нас переконували – буде корисно й цікаво. А виявилося не просто цікаво, а дуже і дуже цікаво.

Почалося все досить незвично. Ніякого офіціозу, кава, чай, печиво… І велика купа дорослих людей! Дуже серйозних, які чомусь не кричать, щоб не плутався під ногами, жартують, готують тобі каву, міський голова передає тобі печиво і цукерки.

Виявилося, що всі тут з однією метою – хочуть зробити Лохвицю кращою, привабливішою. Але як? Як виявилося – не складно. Достатньо всього-навсього придумати десяток ідей, які хочеш втілити в життя. Деякі ідеї у нас були, м’яко кажучи, не зовсім. І нас спробували застопорити... У голові думки снують як бджоли у вулику: тікати звідси, промовчати, опиратися, огризатися чи може… І тут: «Правильно він каже, вони молоді — їм тут далі жити». Це був голова райдержадміністрації Володимир Володимирович Рязанов. Він нас ПОЧУВ! Він нас ПІДТРИМАВ!!! Я вже відчув, що у мене ростуть крила. Розум прояснився, мозок почав працювати чіткіше. З’явилося бажання думати, працювати, обговорювати, зникла скутість і невпевненість у собі.

Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства

Символічна подія відбулася цими днями – планування розвитку культурної та туристичної галузі міста та району. Мої колеги презентували й наш проект «Школи Лохвицького земства». Приємно бачити цікавість з боку громади, ідейність та цілеспрямованість активістів, які хочуть зробити місто привабливим для відвідувачів.

Цього дня мої земляки вшановують лохвичан, померлих у голодні 32-33 роки, відкриваючи меморіальний знак на місці масового поховання. Своїми справами вони ніби звітують перед предками, кажучи: «Ми пам’ятаємо вас і робимо все, щоб довершити те, до чого ви прагнули, але не встигли зробити». Дуже здорово, що ініціатива лохвицького активу зацікавила інші райони: долучилися представники Чорнухинщини, Гадяччини, Пирятинщини, Полтави, Києва.

Переконаний, що розвиток і зміни починаються на місцях. Саме такі ініціативи заслуговують на першочергову підтримку, і я готовий її надавати. Вболіваю за успіхи земляків і бажаю їм результативного стратегічного планування!

Ольга Герасим’юк, ініціаторка проекту «Школи Лохвицького земства»

Прекрасна робота! Ми з Оксаною Олійник говорили, що треба буде потім зробити «стільки-то років потому», де всі чудові місця й споруди вже будуть без нальоту занедбаності. Але як оператор гарно помітив деталі – я везу цей ролик (відео про Лохвицюприм. Авт.) до Страсбурга! Хай закохуються!

В’ячеслав Чемерис, корінний лохвичанин, колишній правоохоронець, учасник бойових дій, активіст

Шалений драйв від роботи та розуміння того, що в одне єдине сплелася різношерста публіка, є необхідний результат. Попереду ще трішки часу на оцифровування здобутого та отримання ще більшого, втягнення у цю творчу команду нових прогресивних членів, інновації, натхнення та досягнення. Я вірю в те, що в нас усе вийде, ми змінимося та змінимо інших, побудуємо те місто, де хочемо жити, збудуємо нову і потужну інфраструктуру, збережемо та передамо нащадкам пам’ять своїх дідусів і бабусь. Знаєте, я зрозумів дуже багато нового. До цих вихідних я не був вдома близько року, так складалося, часи в мене були, мабуть, найтяжчі, проблемні. Нічого, усе нормально. Урок я цей засвоїв гарно. Інколи думаєш про якусь проблему і запитуєш себе «чому я», «чому в мене», «для чого воно мені»? Відповідь дуже проста, «Бо ти зможеш», «Бо все зможеш, у що віриш. Абсолютно все».

Оксана Олійник, голова ГО «Живе село»

Те, що цими днями відбулося у Лохвиці — унікально, і нам довго «аукатимуться» наслідки.

40 людей зібралося, щоб інтенсивно працювати для покращення культурного життя та туристичної привабливості Лохвиці. Учні – учасники освітнього проекту «Відкривай Україну», на рівні з найвищими чиновниками району (мер, голова адміністрації, управління освіти, управління культури), активні підприємці, члени громадських організацій та вчителі на рівних і дуже по-людяному включилися у роботу над спільною метою. Якщо декому до цього один гектар був тісним, то зараз є відкритість до діалогу і розуміння вигод від результату. Два вихідні з ранку до вечора – активний мозковий штурм та прискіпливий аналіз. Були сумніви, чи захід протриває більше кількох годин. Але відбулись усі заплановані семінари. Тепер маємо напрямки діяльності з оглядкою на перешкоди, сформовані робочі групи та призначено відповідальних. Для мене особисто — це ще й нові, безцінні знайомства.

Читайте також