Майбутнє – за об’єднаними громадами

21 Червень, 2016 - 21:44

Наприкінці минулого тижня відбулася  нарада із сільськими, селищними головами щодо подальшої життєдіяльності нашого району в умовах децентралізації та реформування системи місцевого самоврядування, яку провів голова райдержадміністрації Олег Володимирович Ковган. Участь в ній взяли голова райради Надія Олексіївна Кривчун, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Іванович Граменко, заступник голови райради Микола Петрович Турчин, заступник голови райдержадміністрації Владислав Петрович Бибик.

Перед присутніми виступили представники Полтавського офісу реформ – регіональний консультант з комунікацій Ольга Іванівна Правденко, регіональний консультант з бюджетних питань Анжеліка Саідівна Саідова, регіональний консультант з правових питань Олександр Анатолійович Полупан– та детально розповіли як відбувається процес реформування на Полтавщині, про переваги об’єднаної територіальної громади, зокрема бюджетні.

Власним досвідом з присутніми поділився голова Білоцерківської об’єднаної територіальної громади (Великобагачанський район) Іван Васильович Лещенко, який твердо переконаний, що майбутнє успішного місцевого самоврядування саме за об’єднаними громадами. 

Ця громада минулого року об’єднала 4 сільські ради, 18 населених пунктів, загальною кількістю близько 5 тис населення. Тепер у підпорядкування громади перейшло 18 об’єктів соціальної сфери, у тому числі 4 загальноосвітні школи, 1 НВК, 3 дитячі садки.

Медичне обслуговування населення забезпечується через систему первинної медико-санітарної допомоги та лікарняні заклади на договірній основі.

При  громаді утворено дієвий виконком, зокрема: організаційний, земельний, фінансовий, освітній відділи, культури і туризму та відділ благоустрою.

Бюджет Білоцерківської об’єднаної громади на 2016 рік складе понад 18 млн. грн., з яких власні доходи – більше 10 млн. грн., майже 6 млн. –  субвенція з держбюджету на освіту та близько 2,5 млн. –   на медицину.

Крім того Білоцерківська об’єднана громада на кошти державної субвенції планує цього року збудувати ще один дитячий садок та відкрити ще один навчально-виховний комплекс, облаштувати вуличне освітлення, відремонтувати один з будинків культури, а також у двох селах  побудувати водогони. І це все – за кошти державного бюджету.

Відтепер життя в Білоцерківській громаді районними структурами не управляється, фінансування на утримання соціального сектору забезпечується безпосередньо з державного бюджету. Місцева рада самостійно, орієнтуючись на потреби місцевих громад, планує бюджет та використання бюджетних коштів.

Також Іван Васильович відзначив, що жодна з колишніх сільських рад, які об’єдналися, не зачинила двері для людей, там організовано постійний прийом громадян, надання адміністративних послуг.

Голови та посадовці сільських рад нашого району отримали відповіді на запитання, які їх більше цікавили: яку зарплату отримує староста, які його обов’язки,  як працевлаштуватись сьогоднішнім посадовцям сільських рад...

Голова райдержадміністрації Олег Володимирович Ковган  у своєму виступі наголосив, що об’єднаним територіальним громадам на Чорнухинщині бути. Напрацювання є. А, щоб уникнути помилок, можна використати  позитивний досвід інших.

За матеріалами офіційного веб-порталу Чорнухинської РДА

Читайте також