На малій батьківщині Симоненка вшанували його пам'ять

14 Січень, 2017 - 15:50

8 січня, у день народження свого видатного земляка, лубенці традиційно збираються у Біївцях. Вшанувати пам’ять письменника не заважають навіть погодні катаклізми

Цьогоріч «витязю молодої української поезії» мало виповнитися 82 роки. Про те, що його постать згадують не лише раз на рік, свідчить хоча б кількість відвідувачів хати-музею поета в селі Біївці на Лубенщині – півтори тисячі за минулий рік. От і на Симоненкове Різдво тут зібралося чимало гостей. До меморіальної дошки на фасаді поклали квіти, а під час літературного заходу звучала безсмертна поезія Василя Симоненка. Зокрема, присутні спільно виконали його «Лебеді материнства». Після цього учасники заходу рушили ходою до пам’ятника поету. Вшановувати пам’ять Василя Симоненка продовжили вже в Тарандинцівській ЗОШ, що носить ім’я видатного земляка. Шкільні музейні кімнати зберігають чимало експонатів письменника. Серед найцінніших — живий голос Симоненка. Тож гості слухали вірші поета в авторському виконанні та з вуст учнів Тарандинцівської школи.

Творчість видатного поета не тільки бережуть та шанують, а й популяризують – проводять конкурс читців творів земляка серед учнівської та студентської молоді, вручають дві премії його імені. Цьогоріч відзнаку Лубенського медіа-клубу в хаті-музеї вручили харківському журналісту Владиславу Проненку. Також нагородили лауреатів літературно-мистецької премії імені В. Симоненка за 2016 рік, заснованої Лубенською районною радою. У номінації «Література і публіцистика» перемогу здобула поетеса Наталія Харасайло, кращою в «Мистецтві і монументальній скульптурі» стала архітектор Ірина Козакова (авторка Монументу Незалежності в Лубнах).

 

Уперше Всеукраїнську премію імені Василя Симоненка отримала полтавка

А в Черкасах 10 січня нагородили лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка:

 – у номінації «За кращу першу поетичну збірку» – Олену Задорожну (м. Полтава) за збірку поезій «Той, що зумів воскреснути»;

– у номінації «За кращий художній твір» – Наталію Доляк (м. Вінниця) за роман «Загублений між війнами».

До речі, уперше за 22 роки існування цієї премії її лауреатом визнали полтавку і, що особливо приємно, нею стала журналіст нашого видання.

Підготувала Марина ФРАНЧУК

Читайте також