На Полтавщині зафіксована смерть від ботулізму і побільшало випадків кишкових інфекцій

23 Червень, 2017 - 22:47

На Полтавщині зареєстровано два випадки ботулізму – у Полтавському районі та м. Горішні Плавні. 5 червня до міської лікарні Горішніх Плавнів доставили 57-річного пацієнта, який споживав в’ялену рибу, придбану в одному з магазинів. Врятувати чоловіка не вдалося – він помер у лікарні

Існує нагальна проблема у лікуванні хворих на ботулізм – протиботулічної сироватки немає, як загалом в Україні, так і в Полтавській області зокрема. МОЗ України проблему визнає: «Останнім часом в Україні почала збільшуватися кількість випадків захворювання на ботулізм. Однак, на сьогодні в країні немає препаратів для специфічного лікування ботулізму. Така ситуація пов’язана з тим, що у 2014 році закінчилася дія сертифікату про державну реєстрацію Сироватки протиботулінічної типів А, В, E кінської очищеної концентрованої рідкої, і до цього часу від заявника – юридичної або фізичної особи, яка відповідає за ефективність, якість та безпеку лікарського засобу не надходили документи для процедури реєстрації/перереєстрації цього лікарського засобу.

МОЗ України неодноразово зверталось до потенційних заявників та виробників згаданих препаратів щодо можливості ініціації державної реєстрації препаратів на території України. Однак, відповідно до чинного законодавства України, ні Міністерство, ні структурні підрозділи з питань охорони здоров’я не можуть закуповувати ці лікарські засоби, допоки вони не будуть зареєстровані… Враховуючи загострення епідемічної ситуації та наявність випадків різних інфекційних захворювань (ботулізму, сказу, правця, дифтерії тощо) та відсутність зареєстрованих лікарських засобів для здійснення невідкладних заходів з профілактики та лікування цих захворювань, МОЗ України неодноразово зверталось до потенційних заявників та виробників згаданих препаратів щодо можливості ініціації державної реєстрації препаратів на території України, а також направлені клопотання до Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я України, до Благодійної організації «Червоний Хрест» щодо надання гуманітарної допомоги у медичних імунобіологічних препаратах», – йдеться у офіційних повідомленнях на сайті Міністерства.

Протиботулічну сироватку раніше купували в Росії – постачало підприємство «НВО по медичним імунобіологічним препаратам «Мікроген» (РФ). Зараз в Україні також немає сивороток проти отрути гадюки та павука каракурта тощо.

«Літо – це завжди ускладнення епідемічної ситуації через поширення інфекцій, ботулізму, а зараз і кору. За останні 5 місяців захворюваність на гострі кишкові інфекції зросла на 52,9% (вище за обласний показник захворюваність в таких районах, як Миргородський, Лохвицький, Кобеляцький та в містах Полтава і Горішні Плавні). За останній тиждень зареєстровано 105 випадків гострих кишкових інфекцій, 4 випадки сальмонельозу. Зареєстровано вдвічі більше ротавірусних ентеритів (найвища захворюваність в Миргородському, Пирятинському районах та Горішніх Плавнях, Полтаві). Захворювання реєструються переважно серед дітей. В області з спочатку року зареєстровано два випадки кору, завезені з інших областей», – повідомили у прес-центрі ДОЗ ОДА.

Зростання захворюваності на кір в Україні фіксується з середини квітня. На сьогодні зареєстровано 735 випадків (переважно у дітей) у 15 областях України. Найбільше хворих в Одеській та Івано-Франківській областях. Причиною вважається низький рівень щепленності населення проти кору та активна міграція.

Ольга ЦВІГУНЕНКО

Читайте також