На Пирятинщині обговорили питання лейкозу ВРХ

10 Березень, 2017 - 22:14

9 березня у райдержадміністрації відбулася оперативно-розпорядча нарада під головуванням першого заступника голови РДА Владислава Гуленка за питанням «Про притягнення до відповідальності власників хворих на лейкоз корів, які перетримуються більше 2-х років в особистих селянських господарствах»

Участь у нараді взяли головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії управління Держпродспоживслужби в Пирятинському районі Олександр Лисенко, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Повшедний та працівник Пирятинського відділення поліції Олексій Мулявка.

Ще в 2015 році прийнято і затверджено районну програму, якою передбачено, що за здачу на забій хворої на лейкоз корови, власник отримає компенсацію у розмірі 20 грн. за 1 кг живої ваги. На разі в Пирятинському районі загалом перетримується 14 корів, хворих на лейкоз: 7 голів у Харківцях, 5 – у Дейманівці та 2 у селі Прихідьки.

За результатами наради прийнято рішення провести виїзне засідання протиепізоотичної комісії спільно з представниками Нацполіції, під час якого відвідати двори, де утримується хвора худоба. З власниками хворих тварин проведуть роз’яснювальну роботу щодо порушення ними чинного законодавства.

Також Владислав Гуленко дав доручення підготувати в районну газету «Пирятинські вісті» інформацію про шкідливість вживання лейкозного молока та вироблених з нього продуктів.

За матеріалами офіційного веб-порталу Пирятинської РДА

Читайте також