На Пирятинщину повернулась африканська чума свиней

21 Травень, 2017 - 14:33

За два роки після спалаху АЧС у Харківцях збудник повернувся. Цього разу вірус виявлено в ПАТ «Каплинцівське» в селі Каплинці

Кілька місяців тому керівництво області запевняло, що епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней на Полтавщині благополучна та перебуває під постійним контролем відповідних органів та служб. Одначе вже в травні збудник вкотре проявився, і знову на Пирятинщині. Окрім того, селянам прогнозують нову проблему – вірусну хворобу, що вражає ВРХ.

– Область отримала нову інструкцію по профілактиці й боротьбі з випадками АЧС, яка звужує коло карантинних санітарних зон, – коментує ситуацію заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. – На жаль, навіть ці заходи не можуть повністю убезпечити агровиробників та переробні підприємства від нових спалахів захворювання. До того ж, прогнозують, що в майбутньому для великої рогатої худоби становитиме загрозу ще й вузликовий дерматит. В Україні його поки що немає. Проте тепла погода, зміна вітру та збільшення кількості кровосисних комах цілком реально можуть спричинити занесення вузликового дерматиту й у Полтавську область. Крім ВРХ, ця хвороба може вражати овець, кіз та жуйних диких тварин.

Стосовно ситуації у ПАТ «Каплинцівське» 12 травня на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації було розглянуто питання «Про оголошення свинотоварної ферми ПАТ «Каплинцівське» с. Каплинці неблагополучним щодо африканської чуми свиней і встановлення карантину». У плані дій щодо ліквідації та недопущення поширення АЧС в області вирішено: терміново встановити ветеринарно-поліцейські пости на в’їзді в с. Каплинці та біля тракторної бригади, протягом 1-2 днів забезпечити спалення свиней у підготовленій ямі на території підприємства, провести на території підприємства механічне очищення та дезінфекцію, закрити підприємство на сорокаденний карантин, зробити дворовий обхід приватного сектору з роз’ясненнями дотримуватись карантинного режиму та в разі потреби співпрацювати з Держпродспоживслужбою у Пирятинському районі та райдержадміністрацією. За інформацією Пирятинської РДА станом на сьогодні все поголів’я свиней ліквідовано.

Керівництво ПАТ «Каплинцівське» запевняє, що всі працівники свиноферми будуть працевлаштовані.

Олена БУРЯК

Читайте також