Підвищення мінімальної зарплати є боротьбою з бідністю та захистом працюючої людини - Президент

27 Жовтень, 2016 - 23:51

26 жовтня, після ретельного обговорення з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, Президент Петро Порошенко ухвалив важливе політичне рішення, яке є спільною позицією Глави держави, Уряду та фракцій коаліції

Президент наголосив, що одним із пріоритетних напрямів роботи влади є боротьба з бідністю, і агресія Російської Федерації проти України не може бути виправданням у зволіканні з реформами.

Петро Порошенко підкреслив неприпустимість того, що людина, працюючи повний робочий день, отримує таку саму суму, як і непрацюючі громадяни, які одержують допомогу по безробіттю.

З першого січня наступного року мінімальна заробітна плата становитиме щонайменше 3200 гривень. Це рішення стосується понад 4-ьох мільйонів працюючих українців, які на разі отримують 1450 гривень на місяць зарплати. Для виплат у державному секторі мають віднайти відповідні ресурси держбюджету. Приватний сектор отримає чітку настанову, яка заборонятиме платити працівнику менше 3,2 тис. грн. на місяць.

- Я звернувся до Уряду та Парламенту вжити вичерпних заходів, щоб це рішення не підвищило жодного податку, насамперед це стосується малого та середнього бізнесу», - додав Глава держави і наголосив, що відрив мінімальної заробітної плати від розрахунку прожиткового мінімуму дасть випереджаюче зростання мінімальної заробітної плати в найближчі роки».

А 27 жовтня Міністр соціальної політики Андрій Рева запевнив, що після підвищення мінімальної зарплати субсидії, призначені в опалювальному сезоні 2016-2017 років, переглядатися не будуть, оскільки при їх нарахуванні бралися до уваги доходи громадян за 2015 рік.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України та веб-порталу Кабінету міністрів України

Читайте також