Про історію українськоЇ боротьби можна дізнатися з унікального фотовидання

24 Червень, 2017 - 18:57

Центральні бібліотеки шести районів Полтавщини отримають до своїх фондів книгу «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ», презентовану в березні у Києві. Це унікальне видання містить фотоматеріали, які показують боротьбу за державність під час Української національної революції 1917-1921 років

Примірник книги вже одержала Чорнухинська районна центральна бібліотека, не черзі – ще п’ять. Подарунок до книгозбірні передав Тарас Кутовий, який теж долучився до спільної справи, аби це видання побачило світ. Цих книг надруковано всього 3000 примірників, але для Тараса Кутового було принциповим забезпечити можливістю користуватися цим фотолітописом передусім тих, чиї родичі могли бути учасниками тих буремних подій. Бо ж не таємниця, що Полтавщина та її уродженці вписані в історію того часу як борці за волю держави, всупереч стереотипам про те, що українську свободу відстоювали переважно на Заході країни. Тому книга може бути цікава не лише як загальний екскурс у тогочасну історію, насичену подіями та постатями, але і частково як краєзнавчий матеріал для тих, хто вчиться, а також і кожного, хто цікавиться історією.

Над книгою працювала велика кількість людей – історики, науковці, фотореставратори, документалісти (бо додатково на основі архівних кінозаписів було підготовано і презентовано фільм на тему Української національної Революціїї), а її появою на світ опікувалась низка організацій – Всеукраїнське товариство «Меморіал» імені Василя Стуса, Національна світлинотека «Українська мить», Мистецький фонд імені Короля Данила, Видавничий Дім «Ін Юре». До книги увійшло чимало світлин, які ніколи не публікувалися і їхня поява на сторінках видання – результат глибокої архівної розвідки.

Олена ЗАДОРОЖНА

Читайте також