Сайти окупованих територій більше пишуть негативу про українську владу, ніж висвітлюють власні новини

23 Лютий, 2017 - 22:38

Громадська організація «Інститут масової інформації» провела моніторинг інтернет-видань окупованих районів Донецької та Луганської областей України. Виявилося, що про самопроголошену владу так званих «ДНР» та «ЛНР» пишуть лише хороше, про українську – лише погане

Експерти ІМІ проводили моніторинг 8 найпопулярніших інтернет-сайтів т.зв. «ДНР» та «ЛНР» упродовж січня-лютого поточного року. Загалом було оцінено 2097 новин, що вийшли у період з 17 по 25 січня 2017 року (детальніше про методологію).

Близько 20% матеріалів, розміщених в інтернет-виданнях, що працюють на окупованих територіях, присвячені самопроголошеній владі т.зв. «ДНР» і «ЛНР». Згідно із результатами дослідження, 82% матеріалів про самопроголошену владу т.зв. «ДНР» та «ЛНР» є компліментарними, 18% – нейтральними. Критичних матеріалів немає.

Як не дивно, але кількість матеріалів про українську владу переважає – 32% публікацій. Проте більшість із них (87%) – негативно забарвлені. Позитивних матеріалів не було взагалі. 13% матеріалів мали нейтральний характер (найбільше матеріалів нейтрального характеру були присвячені діяльності народної депутатки Надії Савченко).

У середньому 8% новин розповідають про діяльність російської влади. Здебільшого вона висвітлюється з позитивного боку (91% новин), 9% матеріалів є нейтральними. Негативні матеріали відсутні.

Також під час моніторингу були виявлені новини з ознаками замовлення на користь політичної сили «Опозиційний блок» та Віктора Медведчука.

«При такому позитивному висвітленні «місцевої влади», що вказує на пряму залежність від неї місцевих ЗМІ, станом на сьогодні не може йти жодної мови про проведення демократичних і вільних виборів на непідконтрольних Україні територіях Донбасу. Картина, яку змальовують місцеві ЗМІ про ситуацію в регіоні, є вкрай спотвореною. Право місцевих мешканців на інформацію є порушеним, що не дає їм можливості зробити усвідомлений вибір», – заявила виконавча директорка ІМІ Оксани Романюк, коментуючи результати дослідження.

Популярними темами в ЗМІ так званих «ДНР» і «ЛРН» у січні були: «Дональд Трамп скасує санкції та налагодить стосунки з Росією, котрі «зіпсував» Барак Обама», «несамостійність України як країни, та її залежність від західних партнерів», а також приналежність т.зв. «ЛНР» та «ДНР» до «русского мира».

За матеріалами ГО «Інститут масової інформації»

Читайте також