Скільки цьогоріч коштує дитячий відпочинок?

28 Травень, 2017 - 11:25

Закінчується навчальний рік і підходить час оздоровлення дітей, та далеко не кожна сім’я в змозі придбати путівку до табору. Але ми дізнались, як можна отримати хоча б часткове відшкодування вартості відпочинку і що для цього потрібно

 

До 3 554 грн. за дитячу путівку в табір можуть оплатити з бюджету

Як скористатися можливістю отримати часткове (до 70% залежно від вартості путівки) відшкодування, нам розповіли в Лохвицькій РДА.

По-перше, треба обрати заклад відпочинку (більшість охочих обирають один із 27 таборів Полтавської області, або один із тих у межах України, куди організовано відправляють наших дітей). Але це може бути не лише табір, санаторій чи база відпочинку тощо – аби згідно з чинним законодавством надавав послугу з відпочинку й оздоровлення дітей. По-друге – зателефонувати до табору та уточнити, чи є вільні місця й путівки, їх вартість з урахуванням віку дитини, дати початку й кінця змін. По-третє – звернутися до сектору в справах сім’ї, молоді та спорту Лохвицької РДА (м. Лохвиця, вул. Перемоги, 1, каб. 39, тел. 3-12-72), написати відповідну заяву та надати пакет документів. І після отримання путівки доставити дитину до табору, чи то місця збору групи з району.

Протягом року кожна дитина від 7 до 18 років має право на відшкодування вартості лише одного відпочинку тривалістю від 21 дня. Якщо зміна триває, наприклад, 14 днів (такі зміни в таборі «АВС САМР» у Новосанжарському районі) – розраховуйтесь із власної кишені, звертайтеся до своїх підприємств чи профспілок. Сума відшкодування – до 2 прожиткових мінімумів (один – 1777 грн.), але не більше 70% вартості путівки. Гроші напряму перераховують закладу. Якщо пощастить, батьківську частку плати може внести підприємство, де вони працюють, або профспілка.

Для отримання компенсації з бюджету треба подати:

– письмову згоду закладу із зазначенням терміну перебування та повної вартості путівки, з урахуванням віку дитини;

– копія свідоцтва про народження дитини;

– копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера й паспорта одного із батьків-заявників (стор. 1, 2, 7, 11-16);

– довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб із зазначенням у ній дитини батьків-заявників.

– Раджу батькам поспішати, адже для дітей з усіх районів уже спішно бронюють місця, путівки просто «розгрібають», – роз’яснює Вікторія Коваленко, завідувач сектору в справах сім’ї, молоді та спорту Лохвицької РДА. – До того ж, для пільгових категорій (діти працівників бюджетної сфери, учасників АТО, відмінники, талановиті, позбавлені батьківського піклування та ін.) частка батьківської оплати становить від 0 до 30%. Тож головне, якщо є бажання батьків і дитини – звернутися до нас. А ми допоможемо обрати місце відпочинку й оформити документи!

 

Писати заяву на часткове відшкодування можна незалежно від того, є у вас пільгова категорія чи ні

Дитячий оздоровчий табір «Горизонт» знаходиться за 2 км на схід від Гадяча, у мальовничому куточку села Вельбівка Гадяцького району, з 1968 року. З квітня 2004 року рішенням Полтавської обласної ради, його було передано на баланс Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна.

На відпочинок приймають дітей віком від 7 до 18 років. Минулого року планували оздоровити 600 дітей, а фактично оздоровили 673 дитини.

Відпочивальники забезпечуються 6-разовим харчуванням, а за потреби – і дієтичним (наприклад, три роки поспіль у таборі відпочиває дитина-інвалід із хворою печінкою, то їй готують спеціальні страви).

У таборі є лікар-педіатр, медична сестра та молодша медична сестра. Кожна дитина на час перебування у таборі «Горизонт» застрахована. Територія табору цілодобово знаходиться під наглядом охорони.

Очікують на роботу груп іноземних мов (англійська, німецька). На першу зміну чекають волонтерів із Корпусу Миру та три американські родини з дітьми. Поки йдуть перемовини.

Графік заїзду дітей влітку 2017 року:

1 зміна – 28 травня-17 червня,

2 зміна – 18 червня-8 липня,

3 зміна – 9 липня-29 липня,

4 зміна – 30 липня-19 серпня.

Вартість путівки на 21 день становить:

Діти віком від 11 до 18 років – 4 900 грн.

Діти віком від 7 до 10 років – 4 795 грн.

Щоб придбати путівку, батькам потрібно звернутися у бухгалтерію школи-інтернату, написати заяву про надання путівки, узяти згоду закладу про те, що місце в таборі для дитини є, до цієї згоди додати копію свідоцтва про народження дитини, копію паспорта одного з батьків-заявників, копію ідентифікаційного коду, довідку про склад сім’ї. З цим пакетом треба йти до органів місцевого самоврядування (міська рада, РДА, ОТГ). Писати заяву на часткове відшкодування можна незалежно від того, є у вас пільгова категорія чи ні.

Щодо відпочинку учнів школи-інтернату, то на безкоштовні путівки щонайперше мають право відмінники, переможці обласних, всеукраїнських, міжнародних предметних та творчих олімпіад, конкурсів, фестивалів. Як записано в Статуті школи, путівка у табір – винагорода за відмінне навчання. На Раді школи затверджуються списки дітей. Усього заплановано оздоровити 200 вихованців інтернату.

Табір відпочинку НГДУ «Полтаванафтогаз» теж знаходиться у Вельбівці. На території табору є два басейни, 16 унікальних тренажерів, аналогів яких немає в області. Діти проживають у двоповерхових і одноповерховому будиночках. Харчування – 6 разів на день з розрахунку 102 грн. на дитину.

У таборі три зміни по 18 днів:

Перша – 11 червня-28 червня,

друга – 1 липня-18 липня,

третя – 21 липня-7 серпня.

Для дітей працівників НГДУ «Полтаванафтогаз» ціна путівки – 550 гривень, інше доплачує профком організації. Для дітей, батьки яких не працюють у нафтовиків, путівка коштує 6800 грн. На відпочинок приймають дітей від 7 до 17 років.

 

На літні канікули малечі Гребінківщини мають витратити майже 400 тисяч гривень

У районі орієнтовно планують відкрити 21 пришкільний табір відпочинку: 18 таборів з денним перебуванням та 1 табір праці й відпочинку при Кулажинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, 1 табір відпочинку при ДЮСШ і 1 табір відпочинку при СЮТ.

На харчування у пришкільних таборах Гребінківщини виділено 250 тис. грн., 70 тис. грн – на закупівлю путівок до позаміських ДЗОВ, і ще 50 тис. грн. піде на часткову оплату вартості путівок. Але такі цифри не остаточні, кажуть в районі, адже на разі вносяться зміни в обласну програму з оздоровлення 2016-2020 рр. Часткове відшкодування здійснюється у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини від 6 до 18 років, але не більше ніж 70% від вартості путівки на кожну дитину віком від 7 до 18 років. Відповідно здійснюються зміни до районної програми оздоровлення та відпочинку.

Усього на Гребінківщині 2048 дітей шкільного віку (станом на 1 вересня 2016 року). З них 1134 – діти пільгових категорій (55%).

Станом на 15 травня цього року бажання оздоровити своїх дітей виявили 33 родини. Також відділ освіти, молоді та спорту Гребінківської РДА отримав план-графік розподілу путівок на оздоровлення дітей у «Міжнародний дитячий центр «Артек» та «Молода гвардія», куди вже направлені 19 учнів.

 

На Пирятинщині діти відпочиватимуть у 13 оздоровчих закладах

Комісія з перевірки таборів із денним перебуванням уже обстежила всі оздоровчі заклади та підписала відповідні акти. До мережі оздоровчих закладів Пирятинського району на літо 2017 року увійшли 12 сільських шкіл та станція юних натуралістів у селі Березова Рудка. Для здешевлення вартості путівок у позаміські табори в частині батьківської оплати, сільським головам рекомендовано на засадах співфінансування передбачити кошти у сільському бюджеті.

Для 100% охоплення оздоровленням дітей шкільного віку необхідне залучення додаткових коштів не лише з місцевих бюджетів. З цією метою буде порушено клопотання перед обласною та районною радами про виділення додаткових коштів на оздоровлення дітей у позаміських таборах області. Також до відділу агропромислового розвитку РДА подано списки дітей працівників сільськогосподарських підприємств для виділення додаткових коштів на оплату вартості путівок.

Окрім цього, у межах літнього дозвілля дітей, у межах району планують втілити проект «Переробка Сміття в Пирятині: Молодіжні Лідери в дії». Цей проект має на меті започаткувати в Пирятинському районі роздільне збирання (сортування) сміття (скла та пластику) заради покращення екологічної ситуації в районі. Відтак у рамках цієї ініціативи з 29 травня до 2 червня планується проведення екологічного табору «ЕКОСВІТ» що сприятиме подальшій просвітницькій роботі в навчальних закладах району, розширенню лідерських якостей навчальних закладів.

Крім того, у рамках проекту буде передано 10 євроконтейнерів під роздільне збирання сміття у п’ять навчальних закладів. Голова РДА вже дав доручення начальнику відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації визначити учасників екотабору та навчальні заклади, де будуть встановлені контейнери.

 

У Чорнухинському районі планують оздоровити 60% дітей

Цього року повна вартість путівки для дітей Чорнухинського району – 3600 грн. Але для всіх передбачено часткову оплату вартості путівки з обласного і районного бюджетів – 70%. Тобто батьківська доплата становитиме 1080 грн., а 2520 компенсуватиме бюджет.

З обласного і районного бюджетів виділяють по 63 тис. грн. на співфінансування цьогорічного оздоровлення дітей у літній період. Також діє районна програма оздоровлення і відпочинку для дітей пільгових категорій – нею на оплату путівок передбачили 50 тис. грн. На 100% компенсацію вартості літнього оздоровлення можуть розраховувати:

– діти з малозабезпечених, багатодітних родин;

– діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

– діти, які постраждали від наслідків стихійного лиха, техногенних аварій і катастроф;

– діти, які виховуються у сім’ях ВПО, учасників бойових дій, працівників правоохоронних органів, військовослужбовців.

90% пільгу пропонують дітям з інвалідністю, 80% – талановитим, обдарованим, 70% – дітям, що перебувають на диспансерному обліку, а також дітям працівників бюджетної сфери та АПК.

– Будемо пропонувати путівки в усі позаміські табори Полтавщини, які 12 травня підписали угоди з обласним управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту. Чекаємо їх перелік і тоді вже будемо інформувати керівників навчальних закладів, а вони – безпосередньо батьків, – повідомила начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Семегал. – Також діятиме районний стаціонарний оздоровчий табір «Світанок» у с. Городище. Усього буде дві зміни, першу відкриють 20 червня. Оздоровленням у нашому таборі насамперед охоплюємо дітей зі свого району, але не відмовляємо і відпочивальникам із сусідніх районів – Пирятинського, Лохвицького, Лубенського. За планом у «Світанку» маємо оздоровити 80 дітей (по 40 на кожну зміну). Але торік ми ще додатково набирали дітей і загалом за літо оздоровили 113. Тобто цього року за потреби зможемо прийняти 115 дітей. Постільну білизну, посуд закупили. Ресурс є.

60% дітей планують охопити оздоровленням у пришкільних таборах із денним перебуванням, яких у районі діятиме 10. Торік вартість харчування однієї дитини планували в межах 20 грн., але вийшло – 23.60. Цього року збираються вкластися у 25 грн.

– Більшість сільських рад уже виділили кошти на пришкільні табори. Затримка за Чорнухинською і Кізлівською ЗОШ, де великий відсоток дітей, що потребують оздоровлення, – додала Ірина Семегал. – Відділ освіти, РДА та райрада направили листи сільгоспвиробникам і підприємцям з проханням допомогти позабюджетними коштами у проведенні цьогорічної оздоровчої кампанії.

29 травня відкриються пришкільні табори й діятимуть до 15 червня.

Ілля ВОВК, Марина Франчук, Олена БУРЯК, Олег ДОЛЕНКО

Читайте також