Стартував конкурс для дітей «Я намалюю твоє майбутнє, Україно!»

17 Квітень, 2016 - 21:05

Намалювати мрію – означає зробити перший крок до її втілення. Таким є гасло Міжрайонного конкурсу дитячого плакату «Я намалюю твоємайбутнє, Україно!», проведення якого на своєму окрузі зініціював народний депутат України Тарас Кутовий

Депутат системно опікується підростаючим поколінням на своєму окрузі. Він підтримує спортивні починання малечі (теніс, шахи, бойові мистецтва), сприяє футбольним командам, допомагає із зведенням дитячих майданчиків, спортінвентарем, який було передано до багатьох шкіл і дитсадків. Цього ж разу у фокусі опинилась дитяча творчість – школярам пропонують намалювати плакат, де відобразити – яким вони бачать майбутнє України. Діти мають обрати одну з трьох пропонованих тем — «Україна: шлях до миру», «Світ, в якому я хочу жити», «Яким я бачу своє майбутнє», і таким чином «розказати» або про себе в цьому світі, або про світ, до якого вони прагнуть, або ж змалювати те, яким вони бачать мирне життя.

— Сьогоднішні діти швидко дорослішають. Причина цього не в останню чергу полягає в тому, що переживає Україна. Багато чиї батьки служать на Сході країни, чиїсь вже ніколи не повернуться звідти. Ми — дорослі, десь втратили ту іскру мрійництва, яку поглинула відповідальність і навантаження життя зрілої людини. А у просторі дитинства цей світ ще є. Переконаний, він яскравий і багатогранний, а який саме – побачимо вже 1 червня цього року, коли будемо підбивати підсумки першого, відбіркового етапу, — каже Тарас Кутовий.

Перший етап буде проведено власними силами шкіл, які мають на внутрішньошкільних конкурсах відібрати по три роботи у різних вікових категоріях, які представлятимуть навчальний заклад на районному етапі конкурсу. Організатори вирішили не обмежувати дітей у форматі роботи, техніці виконання – це може бути фарба, туш, олівці тощо. Адже не важливо, якого розміру малюнок, головне — що на ньому зображено, яку глибину й ідею вкладено.

До другого етапу конкурсу роботи переможців подаватимуть самі школи, а збиратимуть їх у громадських приймальнях депутата, які діють в шести районних центрах. До 1 червня – Дня захисту дітей, заплановано відкрити виставки робіт півфіналістів. А далі вже журі відбиратиме переможців – їх буде 12, по два з кожного району. Іще шістьох визначать користувачі соціальних мереж, яким буде запропоновано проголосувати за малюнки, які вони вважають найкращими.

— Що чекає на переможців? Відкривати усіх таємниць не буду, бо стане нецікаво. Але можу сказати одне – це буде спільна виставка кращих робіт. А ще ми надрукуємо їх вякості ілюстрацій у настінному календарі на 2017 рік. Мені б хотілося, щоб не тільки діти пишалися своїми творчими досягненнями, але й якомога більше людей знали про своїх талановитих юних земляків. І теж пишалися тим, що поряд живуть такі обдаровані діти. Я переконаний, що у кожного є якісь свої важливі досягнення, але не завжди існує змога про них розповісти. Але розказуючи про свої перемоги, люди запускають принцип доміно, в інших з’являється віра у себе і стимул робити щось, — розмірковує народний депутат.

Остаточно підбиватимуть підсумки і визначатимуть переможців у жовтні, до Дня художника. Тим часом, школярі вже почали працювати над конкурсними плакатами — часу їм лишилося не так і багато, адже підбиття першого етапу конкурсу і визначення робіт­переможців на шкільному рівні має відбутися до 22 травня цього року.

Олена ЗАДОРОЖНА

На фото Учасники конкурсу Корсунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лохвицької районної ради Полтавської області

 

Читайте також