Тарас Кутовий про рік роботи аграрним міністром: «З підтримкою Верховної Ради нам вдалося досягти революційних результатів в АПК»

24 Квітень, 2017 - 20:42

Рік тому Тарас Кутовий із депутатського крісла перейшов працювати в Уряд – він очолив Міністерство аграрної політики та продовольства. За цей період на посаді вдалося досягти без перебільшення революційних для галузі результатів, і ще більше заплановано зробити у 2017-му. Про досягнення та плани міністр звітував перед депутатами Верховної Ради

Про дотації аграріям: «Перше, що ми досягли – 15-кратне збільшення бюджетної підтримки в АПК, що зафіксовано парламентом у бюджетному кодексі на наступні 5 років. Більше того, аграрії отримуватимуть не якусь фіксовану суму за незрозумілим принципом. Дотації складають 1% від обсягу виробленої ними сільськогосподарської продукції. Цього року це 5,45 млрд грн.»

Про підтримку малих фермерів: «Ті, хто сплатив ПДВ за лютий, уже в цьому місяці отримають компенсації. Було багато розмов, що левова частина цих коштів піде тваринникам, але статистика по першому місяцю показала – відшкодування тваринникам склало всього 20%, усе інше відійшло малим та середнім фермерським господарствам.»

Про європідтримку галузі: «Завдяки ратифікації Верховною Радою став реальністю проект «400 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку». Зараз іде вибір банків-партнерів, і я сподіваюся, що в другій половині цього року українські аграрії вже отримають доступ до цих коштів із суттєво зниженою відсотковою ставкою.»

Про законотворчу діяльність: «Міністерство аграрної політики подало 12 законопроектів у Верховну Раду. З них: 1 прийнято, 6 ухвалено комітетами на розгляд народними депутатами, 5 знаходяться на опрацюванні. Кабінетом Міністрів України було схвалено 58 постанов.»

Про земельну реформу: «Закон про обіг земель ґрунтуватиметься на таких засадах: покупцями паїв зможуть бути лише громадяни України і тільки фізичні особи, гранична площа володіння – не більше 200 га в одні руки. На жаль, земельне питання дуже політизоване. Це одна з тих позицій, де тривають дискусії, які, будемо сподіватися, переростуть у конструктивний діалог і призведуть до змін. Так, при обігу земель АПК отримає поштовх у бік розвитку, збільшення виробництва, створення нових робочих місць та збільшення експорту продукції із доданою вартістю.»

Про приватизацію: «Наша ціль – мінімум 4 державні підприємства агропромислового комплексу й домогтися прийняття закону «Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі». Прийняття цього проекту сприятиме проведенню прозорої та конкурентної приватизації підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості.

Поки що, згідно з моніторингом діяльності державних підприємств, з 504 організацій, підзвітних Міністерству, 64 – у стані банкрутства, 86 – ліквідації, 122 – заборонені до приватизації згідно із Законом України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації».

Про зрошувальні системи: «Актуальним залишається питання відновлення та розвитку зрошувальних систем. Якщо в нас усе вийде, Україна матиме можливість збільшити обсяги виробництва зерна до 100 млн т на рік та постачати кількість продовольства, якої вистачить на 400-500 млн людей. Для вивчення проблемних питань щодо відновлення та розвитку зрошувальних систем Координаційною радою Уряду створено профільну робочу групу, яка розроблятиме Стратегію відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем. Уже схвалено структуру Документу. Сподіваємося, Стратегія стане основою для підготовки угоди зі Світовим банком щодо його участі у фінансуванні робіт з відновлення зрошувальних систем.»

Про лідерство: «Маємо великі операційні успіхи. Експортні показники це доводять. Аграрна галузь показала себе лідером, забезпечивши 26% загальноторгівельного обсягу країни, а це – $19,6 млрд. За цей рік вироблено 66 млн тонн зернових, капітальні інвестиції склали рекордну суму – 61 млрд грн інвестовано переважно в інфраструктурні проекти та портові можливості. Якщо мене спитають, чи був успішним рік, що минув, відповім: «Так, але зробили поки не все, що хотіли». Тому в цьому році очікуємо на ще більшу підтримку і бажання взаємодіяти з боку Верховної Ради. Бо саме з цією підтримкою вдалося досягти кількох революційних результатів.»

За матеріалами звіту у Верховній Раді

Читайте також