ТАРАС КУТОВИЙ: п’ять років у політиці з курсом на європейські та загальнолюдські цінності

27 Травень, 2017 - 17:40

23 травня надвечір було оприлюднено заяву Тараса Кутового, що він за власним бажанням йде з посади міністра агарної політики та продовольства. У той самий час, як для європейських країн це нормальна практика, в Україні добровільно полишали високі посади одиниці, через те подія набула неабиякого розголосу. Ми зібрали ключові досягнення Тараса Кутового за п’ять років, відколи він став на політичний шлях

У жовтні 2012 року, після нелегкої передвиборчої кампанії, отримавши 41% голосів, з відривом у 10% від головного конкурента, переміг на парламентських виборах кандидата, на підтримку якого використовувався потужний адмінресурс. У політику прийшов з бізнесу, маючи за плечима успішний досвід на керівних посадах, двічі визнаний кращим фінансовим директором. У політику пішов, прагнучи реальних змін у напрямку державотворення, маючи достатній багаж досвіду і фахових знань, аби бути ефективним діячем і працювати над проблематикою розвитку села та аграрного сектора як його основи. Був обраний першим заступником голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

2013 рік – переломний для сучасної української історії, рік Революції Гідності й перших її втрат. Окрім загальнополітичної діяльності, яка відбувалась в умовах фактичного блокування нормальної роботи Верховної Ради з боку фракції «Партії Регіонів», тісно працював задля реалізації потреб своїх виборців. З-поміж іншого парламент підтримав його постанови про відзначення 80-ї річниці з дня народження поета Василя Симоненка та 350-ліття Гадяча як Гетьманської столиці Лівобережної України. Надалі саме цей документ допоміг містянам здобути для райцентру статус міста обласного значення. Наприкінці 2013 року – активний учасник подій, які відбувалися на Майдані в центрі столиці, стартом для яких стала відмова президента Януковича від курсу євроінтеграції для України. Брав участь у подіях на Грушевського, на Банковій, в Українському домі, послуговуючись статусом народного депутата, витягав протестувальників із рук міліції та брав потерпілих на поруки в лікарнях. Протягом року до різних інстанцій направив десятки звернень, листів, запитів, які допомогли вирішити проблемні питання виборців. Підтримував проекти громад, сприяв розвитку спорту в шести районах Полтавщини, допомагав освітнім закладам, долучався до відновлення історичних та культурних пам’яток на теренах округу.

Наступного, 2014 року на дострокових виборах до Верховної Ради здобув упевнену перемогу – йому довірили свої голоси абсолютна більшість виборців – майже 63%. У парламенті підтримали його кандидатуру як очільника Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. За цей час вдалося активізувати роботу над профільними «аграрними» законами. Їх Верховна Рада з подачі комітету прийняла рекордну кількість – 13 документів упродовж року, тоді як Рада попереднього скликання спромоглась на 8, та й то протягом 2,5 років. Починаючи з 2014 року активно взявся вивчати питання обігу земель в Україні – як наслідок було проведено велику кількість консультацій, комітетські та парламентські слухання, аби почути якомога більше думок фахівців з цього питання, їхні застереження та бачення того, як у країні взагалі можна поводитися з землею. Тарас Кутовий задекларував і в подальшому дотримувався ідеї підтримки малого фермерства і підприємництва як основи розвитку українських сіл. Задля спрощення їх діяльності, зокрема, було прийнято закон, розроблений членами агрокомітету, який спрощував бюрократичну тяганину і скасовував низку дозвільних та погоджувальних процедур. На базі депутатської громадської приймальні в Лохвиці працював пункт збору допомоги для воїнів на Сході країни.

2015 рік – історичне рішення для найбільшого райцентру округу: Гадяч отримав статус міста обласного значення, що дозволило збільшити бюджет і бути громаді більш самостійною в прийнятті управлінських рішень. Одним із важливих для громадян документів, який ініціював і обстоював на всіх рівнях Тарас Кутовий, став закон, який дозволяв державну реєстрацію земельних ділянок на підставі документів, які люди розробили до 2013 року, але не встигли провести реєстрацію. Було врегульовано питання ідентифікації тварин у приватному секторі, також продовжилося вивчення проблематики обігу землі.

Міністерство аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий очолив у квітні 2016 року. На посаду увійшов з чіткими тезами щодо підтримки малого виробника та фермера, реформи державних підприємств та завершення земельної реформи. Станом на кінець року була напрацьована концепція можливого в українських реаліях сценарію поводження з землею: замість її продажу міністр запропонував варіант продажу прав оренди, що убезпечувало від певних ризиків та зловживань як конкретного власника наділів, так і державу. Саме земельне питання є наріжним каменем багатьох дискусій та суперечок у країні, і саме на продажі прав оренди, як єдино можливому на даний час варіанті відкриття ринку землі, наполягав міністр, який переконаний, що торгувати землею за нинішніх умов – неправильно.

Наприкінці травня 2017 року написав заяву про відставку за власним бажанням. Тарас Кутовий збирається присвятити себе залученню інвестицій у країну і в такий спосіб продовжити свій внесок у розвиток держави через надходження коштів до аграрної галузі та її подальший розвиток.

Читайте також