У 16 районах області перевищений епідпоріг захворювання на грип

18 Грудень, 2016 - 21:57

За інформацією Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», станом на 12 грудня в області показники захворюваності продовжують зростати

Перевищення епідемічних порогів спостерігається в усіх містах та 16 районах області. Не перевищені епідпороги лише в Глобинському, Зіньківському, Карлівському, Машівському, Новосанжарському, Оржицькому, Пирятинському, Шишацькому, Чорнухинському районах. У зв’язку з високим рівнем захворюваності 75 шкіл у 9-ти районах області та 3-х містах обласного підпорядкування закрили на карантин.

Як повідомив головний лікар КЗ «Чорнухинська центральна районна лікарня» Костянтин Самойлік, у районі ситуацію із захворюваністю на грип та ГРВІ тримають на особливому контролі, епідпоріг не перевищений. Станом на 13 грудня захворіло 88 осіб. Переважно ставлять діагноз ГРВІ, бо в селищі не проводять лабораторної діагностики для виявлення грипу. Одну особу госпіталізували з пневмонією.

– Моніторимо ситуацію із захворюваністю щодня. На 13 грудня у школах району менше 5% дітей захворіло на грип та ГРВІ. Це 38 учнів. Даний показник враховує тільки тих, хто звертався до лікувальних закладів і має відповідну довідку. За законом, карантин призначають, коли відсутні 30% учнів, – розповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту Чорнухинської райдержадміністрації Ірина Семегал. – Оскільки критичної ситуації із захворюваністю немає, масові заходи поки що не скасовуємо – готуємось до Дня Святого Миколая та відкриття головної ялинки району. У навчальних закладах дотримуються наказу «Про заходи щодо профілактики захворюваності на грип та ГРВІ в закладах освіти району в 2016-2017 навчальному році».

Найбільш дієвий спосіб захисту від грипу – вакцинація. В області тривають щеплення проти грипу, але обсяги імунізації незначні. За останній тиждень імунізували 183 особи, а з початку епідсезону – 1 915 жителів Полтавщини. Придбати вакцину в районах – не проблема. Зокрема, у Чорнухинській центральній районній аптеці препарат «Ваксигрип» французького виробництва можна замовити й отримати його протягом тижня. За останніми даними, така вакцина коштує 191 грн. 

Марина ФРАНЧУК

Читайте також