У Гадячі серед мотогонщиків змагались дівчата-підлітки

6 Вересень, 2015 - 01:14

На гостинній гадяцькій землі 29-30 серпня відбувався ІІ етап Кубку України з мотокросу. Для участі у змаганнях прибули 69 учасників з Житомиру, Борисполю, Києва, Олександрії, Цюрупінська, Харкова, Люботину, Черкас, Хоролу,Чернігова, Ніжина і інших міст країни

Найменшим учасникам – Максиму Полуяну з Ромнів  і Єгору Журбенку з Харківської області, виповнилось по 5 років. «Ветеранам» – Юрію Коростиленку з Ніжина, Юрію Мішину і Сергію Фарбаку з Борисполя – по 59 років.

Гідну конкуренцію чоловікам склали дві представниці слабкої статі: 13-річна Валерія Мішина з Борисполя  і 17-річна Валерія Піскунова з Краснограду.

– Ці змагання проводяться серед гонщиків Центрального регіону. На Західній Україні теж проведуть свої старти. А потім на Кубку України восени будуть визначені кращі спортсмени  країни, серед яких буде відібрано учасників  Чемпіонату Європи. Також судді звертають велику увагу на кількість і якість гонщиків з кожної області. У гадяцьких змаганнях  бере участь Роман Морозов, чемпіон Європи 2005 року.  Важливим моментом  є відбір талановитих спортсменів, особливо молоді, пошук спонсорів для них, – розповіла суддя національної категорії, колишня гонщиця Оксана Голубенко.

Гонки відбулись на природних пагорбах неподалік Гадяча. У долині облаштували містечко спортсменів. Після кожного заїзду пожежні автомобілі і поливальна машина проливали трасу водою.

Династія Мішиних, де приклад батька успадкувала донька, тренується у Києві на Троєщині, в Пирогово і в Бучі. Взимку теж тренуються – ставлять шипи на колеса мотоциклів. Цей спорт не з дешевих: мотоцикл коштує 3,5 тис. євро, шлем – 150 доларів, шорти, наколінники – 50 євро, взуття – 10 тис. гривень. Мають можливість брати участь у змаганнях завдяки тому, що голова родини – підприємець. У родині ще 2 старших сини і донька.

– Ми поспілкувались з юною гонщицею, коли 13­річна Валерія закінчила перший заїзд. Дівчинка  займається гонками  близько трьох років.  Починала на маленькому мотоциклі об’ємом двигуна 50 см3, тепер їздить на 65. Розповідає,що навчається нормально, хоч часто по четвергах і п’ятницях пропускає навчання через тренування і участь у змаганнях. Однокласники підтримують. Каже, що це чоловічий вид спорту, тому серед дівчат заздрощів немає.

— Коли лечу в повітрі, відчуваю адреналін, кайф. Приземлятись не страшно, хоч розумію, що при неправильному приземленні  можна отримати травму, – усміхається дівчинка.

Валерія має  2-й дорослий розряд. Тато Юрій раніше теж був професійним гонщиком, зараз бере участь у змаганнях в класі ветеранів. Мама не завжди поділяє захоплення доньки і чоловіка, тому жодного разу не бачила їх заїздів.

За гонщиками спостерігав Ілля ВОВК

Читайте також