У Гадячі знімають кіно за мотивами твору Гоголя

24 Червень, 2017 - 18:24

Лауреат багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів самодіяльна аматорська телестудія «Заяр» у травні почала знімати фільм за мотивами твору Миколи Гоголя «Ніч проти Івана Купала»

«Купальська ніч» – це поки що робоча назва 45-хвилинного твору про сучасність і старовину. Перед глядачами на екрані проходить святкування купальської ночі у наші дні. Біля вогнища сидить старий козак з люлькою, поруч із ним дівчинка і хлопчик 7-8 років. Дідусь розповідає онукам події давнини. На екрані свято Івана Купала триває у двох часових періодах. Глядачів зацікавлять чудові краєвиди Гадяччини, ні з чим не зрівняний український гумор, містичні сцени, відчуття народного духу. Діти з Гадяча і Веприка, учні музичної школи та студенти коледжу культури беруть участь у зйомках на луках, біля дубів-велетнів у санаторії «Галочка» та інших цікавих місцях.

– Є велике бажання показати світу красу нашого краю, наших людей, народних звичаїв, – каже автор фільму, кіноаматор Микола Торяник. – Уже першого дня, коли розпочали знімати фільм «Купальська ніч», я побачив надзвичайно красивих і талановитих акторів, фантастичну природу, найгостинніший прийом у с. Малі Будища. Усе просто супер. Тепер з’явилась упевненість: ми зробимо фільм. Величезна всім подяка.

На Трійцю зйомки продовжились. Чудовий сонячний день, море ромашок, квітучі луки, спів жаб. Цього разу головними дійовими особами були діти. Дуже талановиті Софійка Гончаренко і Саша Шелєпов відмінно провели знімальний день. Керувала цим процесом Каплій Ірина Іванівна, вчитель Гадяцької музичної школи. У режисера процесу були сумніви: чи не побоїться маленька дівчинка маленьку жабку. Навпаки: Софійка сказала – я люблю маленьких істот.

– Знімання стрічки буде тривати й під час святкування Івана Купала під Плішівцем. Крім 10 аматорів, задіяних у фільмі, хочу зняти місцевих жителів у якості масовки, особливо тих, що в народних костюмах. Там заплановані постановочні кадри. У фільмі буде те, чого немає у Гоголя – розповіді про Плішивець, – говорить автор.

Зараз знімальний колектив зіткнувся з матеріальними труднощами. Є домовленість з артистом Полтавського театру ім. Гоголя, який погодився зіграти роль старого козака. Але потрібні кошти, щоб оплатити йому дорогу, поселення, проживання. Також необхідні кошти на проїзд до місця знімання та харчування артистів.

Ілля ВОВК

Читайте також