У селі на Пирятинщині відкрили сучасний культурний центр

24 Червень, 2017 - 18:36

На ремонт та облаштування бібліотеки в селі Вікторія витратили майже 300 тисяч гривень та понад рік часу, тепер це найкращий з наявних подібних закладів у районі

У селі Вікторія на Пирятинщині книжок більше ніж жителів майже на шість тисяч одиниць. А віднедавна увесь бібліотечний фонд села (6 648 книг) отримав нову комфортну оселю. Тепер там є все, щоб спілкуватися зі світом, проводити конференції, тренінги, творчі зустрічі, читати та просто спілкуватися у комфортних умовах. І це подія, на яку чекали всією громадою, зізнається колишній бібліотекар Вікторії, а тепер очільниця села Наталія Пазюк.

– Ми маємо просторе капітально відремонтоване приміщення із сучасною оргтехнікою та необхідним обладнанням. Площа бібліотеки 118 квадратних метрів, як для села це просто прекрасно. Зробили нову підлогу, стіни, замінили всі сім старих вікон на енергоощадні трикамерні. Закупили відповідні меблі, комп’ютери, ноутбук, сучасний телевізор. Люди отримали доступ до інтернету, мають можливість спілкуватися з родичами за кордоном. Крім того, у нас у селі вже шість років діє мистецький клуб, до якого входять творчі люди села. Раніше їм було складно збиратися. Тепер є простір, є умови. На ремонт бібліотеки ми витратили загалом 265 тисяч гривень.

До цього Вікторійська бібліотека перебувала в приміщенні сільської ради, відтепер заклад перенесли до Будинку культури, який теж ремонтують, розповідає Наталія Пазюк.

– Ремонтувати клуб почали з минулого року. Зробили проектно-кошторисну документацію в Полтаві на частину приміщення аж на півтора мільйона гривень майже. Це стало можливим завдяки реформі децентралізації, оскільки маємо в бюджеті кошти з акцизного податку. Уже готовий фасад клубу, кімнати гуртків, методичні кабінети, бібліотека тощо. У планах ремонт глядацької зали на 400 місць. Будемо прагнути завершити протягом року.

Завдяки коштам, що надходять у сільський бюджет, у Вікторії налагоджують не лише культуру. Наталія Юріївна додає, що чимало вливань роблять у загальний благоустрій села, медицину, освіту, окрім звичних поточних ремонтів приміщень прагнуть осучаснювати науку, йдеться, наприклад, про облаштування у місцевій школі спеціального класу для вивчення іноземних мов.

– Громада бачить, що спільними зусиллями можна щось робити. У нас тісний контакт із сільськими депутатами. Люди задоволені, бо бачать позитивні зміни в цей складний час, отже можна сподіватися на гідне життя, вірити в нього. До цього ми намагаємось підходити комплексно, зачепивши хоч частково, але всі сфери.

На сьогодні вікторійська бібліотека визнана в районі зразковою, наголошує завідувач сектору культури та туризму Пирятинської райдержадміністрації Наталія Литвиненко.

– Заклад прекрасний. Поруч із будинком культури – сучасний дитячий майданчик, школа. Приємно показувати й розповідати про такі речі. Те, що відбувається у селі Вікторія, це дійсно заслуга всієї громади, зусиль самої лише влади замало, про який би не йшлося рівень. Народ сам повинен захотіти змін і щось для того має робити.

Олена БУРЯК

Читайте також