Уряд затвердив порядок ведення реєстру виробників органічної продукції

8 Серпень, 2016 - 18:40

Проект постанови розроблено відповідно до частини третьої статті 13 Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини»

«Кількість компаній, готових запропонувати українцям органічну продукцію, зростає. Тому задля забезпечення інтересів споживачів ми хочемо запровадити відповідний реєстр, що пожвавить роботу галузі органічного виробництва та сприятиме наповненню внутрішнього ринку високоякісними продуктами харчування», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий.

Інформаційно-довідкова база дасть змогу отримати дані про оцінку відповідності виробництва та наявності сертифікату цієї продукції. За словами Міністра, доступ до реєстру буде безоплатним. За оприлюднення інформації та її підтримку в актуальному стані відповідатиме Держпродспоживслужба, на сайті якої розміщуватиметься реєстр. Відомості будуть внесені до реєстру протягом 5 робочих днів після надходження у службу копії сертифікату.

Нагадаємо, що органічне виробництво є одним із пріоритетів нової команди Міністерства за концепцією «3+5». Стратегія передбачає конкретні шляхи реформування галузі: державна підтримка фермерів, реформа держпідприємств та чесний і прозорий обіг землі, – і 5 напрямків, які витікають із них. Це розширення ринків збуту, органічне виробництво і нішеві культури, розвиток сільських територій, зрошення і безпека харчової продукції.

За матеріалами веб-порталу Кабінету міністрів України

Читайте також