В Україні взялися ремонтувати дороги «по-дорослому»

23 Червень, 2017 - 22:36

Посеред поля, неподалік села Покровська Багачка на Полтавщині, де в поті чола працюють співробітники турецької компанії «Онур», спускаються два гелікоптера – посадовці на чолі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом інспектують перебіг робіт з будівництва відрізку дороги Київ-Харків-Довжанський. Шлях, протяжністю 7,2 км ведуть в обхід Покровської Багачки задля того, аби зменшити аварійність та поліпшити якість руху міжнародним шосе

Загалом до 2019 року на вказаній трасі Е-40 побудують три нові відрізки протяжністю 19,2 км. Вартість проекту – близько 140 мільйонів доларів США, які надає Світовий банк. Крім того, частину доріг капітально ремонтуватимуть за кошти так званого «митного експерименту», коли гроші для цих цілей отримуватимуть від діяльності митниці. Володимир Гройсман під час візиту до Покровської Багачки зазначив, що із 30 мільярдів гривень, які заплановано витратити на відновлення та будівництво автошляхів, 12-ть надійде саме від митниці.

Зокрема, цього року продовжаться активні роботи з відновлення дорожнього покриття траси Р-60, яка з’єднує Пирятин з Сумами і проходить також через Лохвицький та Чорнухинський райони. Через систему «ProZorro» вже проведено тендер вартістю майже 220 мільйонів гривень, який виграла фірма «Альтком» – вона ж минулого року вже ремонтувала цю ж дорогу. Нагадаємо, що на проведенні цих робіт будучи народним депутатом, наполягав Тарас Кутовий. Протягом майже двох років він готував документи та особисто обстоював перед бюджетним комітетом необхідність першочергового ремонту найбільш пошкоджених ділянок шляху. Зрештою, йому вдалося захистити цей проект перед колегами-депутатами, і у 2016 році 106 мільйонів гривень з держбюджету було виділено саме на ремонт траси Р-60, що передбачало відновлення 15,5 кілометрів покриття. З огляду на це та суму, яку заплановано витратити на подальшу роботу, прогнозовано, що цього року ремонтники пройдуть вдвічі більший відрізок.

З-поміж іншого, в Службі автомобільних доріг в Полтавській області обіцяють розпочати обладнання «європейських» в’їздів до міст, в тому числі до райцентрів, які обіцяють обладнати клумбами з рухом по колу. Це допоможе контролювати швидкісний режим і зменшити аварійність.

За інформацією ресурсу «ProZorro» ще один тендер в обсязі 52 мільйонів гривень на реконструкцію мосту через річку Сула в районі селища Млини виграло ПрАТ «Мостобудівне управління-3». Також, згаданому вже підприємству «Альтком» дістався ще один лот вартістю 15 мільйонів гривень на дрібний поточний ремонт траси Р-60.

Олена ЗАДОРОЖНА

Читайте також