Вдаримо тендерами по дорогах: ямковий ремонт замінять поточним дрібним

24 Квітень, 2017 - 20:21

Служба автомобільних доріг у Полтавській області активно взялася за оголошення тендерів. Лише за останній період на сайті електронної системи публічних закупівель «ProZorro» з’явилося 14 відповідних тендерів. Напередодні по кожному району провели обстеження і визначили найбільш критичні ділянки. Врахували і звернення населення. Роботи з ремонту доріг почнуться вже наприкінці весни

Серед оголошених тендерів і кілька ділянок у Чорнухинському районі. Поточним ремонтом хочуть охопити такі автомобільні дороги державного значення, як Р-60 Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин та Т-17-14 Чорнухи-Лубни. За повідомленням прес-служби, керівництво Служби автодоріг області вирішило відійти від звичайного ямкового ремонту на користь поточного дрібного. Такий вид робіт дає значно кращий результат.

– Часто до служби звертаються жителі Полтавщини, які скаржаться на стан автошляхів. Врахувавши ці скарги, цього року вирішили відремонтувати дороги Мала Рублівка-Полтава, Гадяч-Опішня, Лубни-Миргород-Опішня, Полтава-Олександрія, Чорнухи-Лубни, Лохвиця-Гадяч-Охтирка-КПП «Велика Писарівка», Полтава-Красноград, Дніпропетровськ-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка, Суми-Полтава та інші дороги. Ділянки, відремонтовані «великими картами», зможуть прослужити близько 5 років, тоді як ямковий ремонт необхідно проводити щороку, – запевнив начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області Володимир Трояновський. – Цей рік можна назвати роком тендерних пропозицій. Кошти для ремонтів плануємо залучати з різних джерел, але левову частку – з державного бюджету.

Нині у Чорнухинському районі Лубенське ШБУ №9 проводить ремонтні роботи на трьохкілометровому відрізку автошляху Пирятин-Кролевець – між селами Нова Діброва та Красне Чорнухинського району.

– Є надія на те, що до кінця року автодорога Кролевець-Пирятин до самого кордону з Пирятинським районом буде з’єднана ділянками капітального ремонту, – поінформував старший виконроб ДРП-6 філії «Лубенська ДЕД» Володимир Іванов. – У даний момент ми проводимо роботи з очищення автодороги Кролевець-Пирятин від порослі й сміття на узбіччі. Щодня збираємо 3-5 тонн відходів і вивозимо на сміттєзвалище. Також ці роботи ми виконували на автодорозі Київ-Харків-Довжанський – від Пирятина і до Великої Кручі пройшли близько 12 км, очищаючи узбіччя.

Як повідомив Володимир Іванов, дорога з Чорнух до Лубен, по якій зараз теж оголошений тендер, першочергово потребує ремонту на межі Загребелля і Городища. Там зруйновано приблизно 400 м не тільки асфальтового покриття, а й земляної основи. І якщо на території Чорнухинського району така руйнація концентрована на одній ділянці, то вже в межах Лубенського масштаби роботи набагато більші.

Уже найближчим часом по цим та іншим ділянкам доріг області визначать підрядників і почнуться активні роботи з ремонту дорожнього полотна.

Марина ФРАНЧУК

Читайте також