Ветерану-гадячанину виповнилось 90 років

8 Травень, 2017 - 22:51

Володимир Матвійович Липівець на урочистості до Дня Перемоги приходить у формі старшини, чим завжди звертає на себе увагу гадячан. Люди зупиняються, усміхаються, вітають ветерана. 12 квітня Гадяцька міська громадська організація ветеранів привітала його з 90-річчям

Володимир Матвійович народився 12 квітня 1927 р. у с. Біленченківка Гадяцького району в сім’ї залізничника.

У 1941 р. закінчив 7 класів Гадяцької семирічної школи. До лав Радянської Армії був призваний у листопаді 1944 року в 4-й учбовий артполк м. Волчанск Харківської області курсантом радіобатареї. У березні 1945 року полк перемістили в м. Городок Львівської області, де застав новину про Перемогу. У жовтні 1945 року полк перевели у м. Яворів і переймененували в 4 школу АІР (артилерійська інструментальна розвідка). У жовтні 1946 року передислокувалися у м. Болехів Станіславської області (нині – Івано-Франківська). За призначенням був направлений до Закавказького військового округу в корпусний артилерійський полк у розвіддивізіон, який дислокувався у м. Ленінакан Вірменської РСР. Демобілізований 26 березня 1951 р.

Після демобілізації працював на Гадяцькому елеваторі. 10 років очолював профспілкову організацію, 12 років був головою товариського суду. У 1987 році пішов на пенсію. Виростив 2-х дітей – сина та дочку.

Серед інших нагород, має особливу – Орден «За Мужність».

Такими, як Володимир Матвійович, а також пенсіонерами, яких у місті понад шість тисяч, дев’ятнадцятьма інвалідами війни, одинадцятьма учасниками бойових дій, опікується Гадяцька міська громадська організація ветеранів, утворена 30 років тому. У громадському об’єднанні налічується 48 ветеранів. Крім того, у місті проживають 69 вдів, понад тисячу дітей війни, 276 учасників війни. Найстарішими жителями міста є 96-річні Зоя Іванівна Ющенко, Марія Арсенівна Куліш та 95-річні Марія Яківна Кирпа, Євдокія Назарівна Халдай.

Міська влада допомагає діяльності ветеранів і для її потреб виділяє кошти – понад 60 тисяч гривень. Активісти організації використовують їх на участь у масових заходах до Дня Перемоги, вшанування пам’яті жертв війни, до дня визволення міста та України, дня людей похилого віку. Напередодні 9 травня керівництво організації вітатиме інвалідів та учасників бойових дій і вручить усім 34 заслуженим гадячанам продуктові набори.

У разі смерті учасника бойових дій чи інваліда війни – купують вінок і розміщують некролог у місцевій пресі.

Крім того, стало доброю традицією вітати людей, вік яких перейшов до 85 і за 90 років, з днем народження. Гадячан старше 90 років у місті проживає понад 100, старше 85 років – 38. Люди чекають візитів очільника організації Юрія Усенка, заступника міського голови Михайла Харлана, журналіста Василя Глухоти. Іменинникам вручають квіти, торт і грошову допомогу. Минулого року привітали 59 ветеранів, протягом цього року вже відвідали 55 іменинників.

Під час візиту з привітанням цікавляться житлово-побутовими умовами ветерана, говорять про необхідну допомогу. У ветеранської організації тісний зв’язок з міською радою, з територіальним центром. Багато питань, з якими звертаються люди похилого віку, потребує втручання кількох організацій. Пенсіонери звертаються з питаннями нарахування субсидій, вивозу сміття, юридичних консультацій.

Гадяцька міська громадська організація ветеранів війни та праці знаходиться у приміщенні «Комунсервісу». Приймає людей з 8 до 12 години.

Ілля ВОВК

Читайте також