Відтепер учасники АТО та особи з інвалідністю можуть самостійно обирати санаторій

19 Травень, 2017 - 14:43

Путівки для них закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа – управління соцзахисту – санаторій)

Учасник антитерористичної операції чи людина з інвалідністю на свій розсуд обирають санаторій та повідомляють своє рішення місцевому управлінню соцзахисту, яке перевіряє заклад на відповідність встановленим вимогам.

Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

Варто зазначити, що вартість санаторно-курортного лікування за рахунок держбюджету не може перевищувати граничний розмір вартості путівки, який визначатиме Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. У разі, коли ціна перебування в обраному закладі вища, людина здійснюватиме доплату за рахунок власних коштів.

На сьогодні Мінсоцполітики розробляє перелік базових послуг, які надаватимуть у санаторно-курортних закладах. Забезпечення лікуванням здійснюватимуть у межах кошторисних призначень з урахуванням черговості, згідно з датою постановки на облік.

— Минулоріч санаторно-курортним лікуванням, за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів, забезпечили 660 осіб, що становить близько 10% від потреби. А за рахунок коштів Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО — 208 постраждалих в антитерористичній операції, а це близько 20% від загальної потреби, — зазначають у Мінсоцполітики.

У поточному році кількість оздоровлених людей залишиться на рівні не нижче минулорічного.

За матеріалами офіційного веб-порталу Полтавської ОДА

Читайте також