Яценюк сподівається повернути в бюджет 1,5 млрд доларів, украдених Януковичем

20 Березень, 2016 - 23:19

У четвер Рада прийняла в першому читанні закон про спецконфіскацію.

Очільник українського уряду Арсеній Яценюк сподівається, що Верховна Рада на найближчому пленарному тижні підтримає у другому читанні проект закону про спецконфискацію. Про це він заявив в ефірі програми "10 хвилин з прем'єр-міністром", яку транслювали українські телеканали вечорів у неділю, 20 березня.

"Сподіваюся, на наступному пленарному тижні Верховна Рада доведе справу до кінця та прийме цей закон в цілому", – сказав Яценюк.

За його словами, 1,5 мільярда доларів, вкрадені екс-президентом Віктором Януковичем, повинні бути як можна швидше конфісковані української правоохоронної та судової системи. "Вони повинні бути спрямовані на фінансування української армії та підвищення соціальних стандартів в країні", – підкреслив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Кримінально - процесуального кодексу. Законопроект № 4057 про націоналізацію коштів корупціонерів до рішення суду (також відомий як закон про спецконфіскацію) підтримали 228 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту, направлення в дохід держави коштів до вироку суду здійснюється, якщо підозрюваний перебуває в розшуку більше шести місяців.

За даними Національного інституту стратегічних досліджень, оцінка обсягу активів, які були втрачені Україною внаслідок зловживань владою тільки протягом останніх чотирьох років, становить близько 70 млрд доларів, частина з яких вже є заблокованою у банках інших держав.

При цьому ГПУ заарештувала в Україні кошти колишнього президента Віктора Януковича на суму близько 127 млн доларів. Водночас Державною службою фінансового моніторингу були заблоковані кошти 19 компаній-нерезидентів, які були пов'язані з оточенням колишнього президента України на суму 1,34 млрд доларів.

За матеріалами dt.ua

Читайте також