За авто на мільйон потрібно сплатити податок

28 Лютий, 2016 - 14:46

Закон України № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року передбачає низку змін. Хто і за що має сплачувати до державної скарбниці – у огляді «Подій та коментарів»

Податок  на доходи фізичних осіб

Встановили єдину базову ставку в розмірі 18% (замість двох діючих ставок 15% та 20% у 2015 році), у тому числі для дивідендів. Але є виняток для пенсіонерів, які одержують понад три розміри мінімальної зарплати (з 1 січня 2016 р. — 4134 грн.) — з суми такого перевищення ПДФО справлятимуть за ставкою 15%. Водночас для доходів, нарахованих, як виграш чи приз на користь резидентів або нерезидентів, ставка податку дорівнюватиме 18% (раніше — подвійний розмір бази оподаткування, або 30%).

— Для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, змінюється порядок сплати авансових платежів податку на доходи фізичних осіб протягом року. Податок справлятимуть з фактичного прибутку, отриманого за попередній квартал, а не з розрахункової суми від очікуваного річного доходу, як було в 2015 році, — пояснила начальник відділу комунікацій Головного управління ДФС у Полтавській області  Вікторія Захарченко. — Починаючи з 2016 року, платник податку на доходи фізичних осіб не зобов’язаний подавати річну податкову декларацію, якщо протягом звітного року він отримував доходи винятково від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу.

Податок на нерухоме майно

У 2016 році збільшили граничну ставку податку для нерухомого майна з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. м. загальної площі житлової та нежитлової нерухомості.

— Також передбачено збільшення суми податку на 25 тис. грн. (на рік) за кожну квартиру, площею понад 300 кв. м, і житловий будинок, площею понад 500 кв. м, — прокоментувала Вікторія Захарченко. — Розширені пільги з оподаткування нежитлової нерухомості за рахунок віднесення до неї тимчасових споруд торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення. «Пільгові метри» не змінилися — 60 кв. м для квартир і 120 кв. м для житлових будинків.

Транспортний  податок

Змінилась ідеологія справляння транспортного податку: об’єктом оподаткування у 2016 році будуть автомобілі, вартістю понад 750 мінімальних зарплат (у 2016 році — 1,03 млн грн.) та віком до 5 років (у 2015 році підлягали оподаткуванню автомобілі з об’ємом двигуна понад 3000 см куб. віком до 5 років).

— Середньоринкову вартість визначає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, враховуючи марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об’єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач, пробіг легкового автомобіля. Інформація про вартість машин розміщується на сайті Мінекономіки. Ставка податку не змінилась — 25 тис. грн. на рік, — повідомила Вікторія Захарченко.

Єдиний соціальний внесок

Скасували ЄСВ, що утримували із заробітної плати (доходу) робітників (фізичних осіб) у розмірі 2%, 2,6%, 2,85%, 3,6% та 6,1%. 

З 1 січня 2016 року майже у двічі знизили ставку єдиного соціального внеску для роботодавця – до 22% до бази нарахування єдиного внеску (у 2015 році ЄСВ був на рівні 36,76­49,7%).

Підвищили максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, або до 34 450 грн.

Огляд податкових новацій підготувала Марина ФРАНЧУК

Теги: 

Читайте також