Міліція опівночі перетворилась на поліцію

15 Листопад, 2015 - 23:45
Ім'я: 
Віталій Ботвина
Посада/рід занять: 
підполковник

З 00.00 годин 7 листопада міліція стала поліцією і  готується працювати за новим законодавством. Останні дні Гадяцький райвідділ працював на межі можливого: проводилась інвентаризація, готувались архівні матеріали. Про зміни, які очікують українських правоохоронців, розповів підполковник Віталій Ботвина

– Ніхто з громадян не залишиться без допомоги органів правопорядку на перехідний період. Діють певні перехідні положення, завдяки яким правоохоронці будуть нести службу, на всі сигнали і повідомлення будуть реагувати належним чином, реєструвати правопорушення, допомагати людям. Певний дискомфорт будуть мати тільки слідчі через технічні нюанси. У ракурсі права все буде працювати у звичному для нас режимі. Органи внутрішніх справ виконають покладені на них завдання і зроблять усе можливе для захисту громадян нашого району.

Райвідділ працюватиме в штатному режимі. З 7 листопада призначений керівник і відповідні слідчо-оперативні групи, які заступили на перші три дні. Це тимчасово. Є служби, які працюють безпосередньо з людьми, так звані зовнішні служби, які працюють у форменому одязі: дільничні інспектори, патрульна поліція. До створення цієї служби у Полтаві ці функції безпосередньо будуть виконувати органи Державтоінспекції.

Це не буде автоматичне перепризначення. Формується Гадяцький відділ поліції Головного управління поліції в Полтавській області, і на конкурсній основі проводиться набір і переатестація дійсних працівників міліції. Тобто забезпечується відбір кращих як із системи органів внутрішніх справ міліції, так і з підготовлених громадян.

Фахівці різних служб складатимуть профільні тести, а керівники – ще й додаткові: про управлінські навики, співбесіду і тестування на поліграфі («детектор брехні»).

У райвідділі працює 73 атестованих працівники і персонал. Весь не атестований персонал міліції написав заяви про звільнення з органів внутрішніх справ за власним бажанням. Ті люди, які бажають працювати далі в національній поліції, повинні пройти через атестацію і процедуру призначення на загальних підставах. До кінця цього року форма, символіка, спецзасоби можуть використовуватись. На вулицях ви ще будете бачити людей у міліцейській формі. Нову форму вони отримають після проходження переатестації.

– Скільки, на Вашу думку,  залишиться?

– Ніхто зараз цього не знає, але скорочення буде. Називають цифру від 10 до 35%.

– Чи є якісь вікові обмеження для людей, які приходитимуть в поліцію?

– У патрульній поліції і підрозділах корпусу оперативно-раптової дії – спецназ – не більше 35 років. А от для інших категорій вік розширений. Слідчий або розшуківець починає якісно працювати десь на 10-й рік роботи. Тільки тоді вони ефективно й інтуїтивно нападають на слід злочинців. Тепер можуть працювати до 55 років. Раніше працювали до 50 років, а потім, щоб залишитися на роботі, щороку проходили медкомісію, продовжували ліцензію.

– У нас буде збережено райвідділ  міліції?

– Сподіваюсь, що так. У Гадячі  досить потужній райвідділ. Наші дев’ять  слідчих стабільно направляють  до суду 18 справ щомісячно. По кількості зареєстрованих подій ми  наближаємось до міста Полтави і Кременчука, де більше населення і, відповідно, на порядок вища злочинність. Якщо, наприклад, у Чорнухах може бути одна реєстрація в день, а може й не бути, то в нас може бути й 20.

– Які ще нововведення?

– Керівник поліції повинен звітуватись перед місцевими органами самоврядування (у Гадячі – це районна рада), і вони можуть затвердити чи не затвердити цей звіт. Якщо звіт не затверджено, то далі йдуть питання недовіри місцевому органу поліції. Недовіра оформлюється протокольно і направляється вищому керівництву. Тоді або одразу звільняють очільника, або призначають 10-денну перевірку. Заїжджатимуть бригади, опитуватимуть представників ЗМІ, вивчатимуть матеріали преси, спілкуватимуться з пересічними громадянами і органами влади.

– На яку заробітну плату можуть розраховувати полісмени?

– Національна поліція, наприклад у Полтаві, буде отримувати 10 тисяч гривень, дільничні після переатестації будуть отримувати 6 тисяч. Розшуківці і слідчі до кінця року отримуватимуть таку ж саму зарплату.

Головне, що ми працюємо для людей і хотілось би подякувати всім людям, які нам допомагали. Це і журналісти, громадяни, активісти громадського  об’єднання «Безпека», які патрулювали і патрулюють місто, працівникам воєнного комісаріату, які також залучались до патрулювання міста, депутатському корпусу, сільським головам, органам виконавчої влади.

Спілкувався Ілля ВОВК