Народний депутат України Костянтин Іщейкін: «Дуже важливо для усіх громад готувати якісні проекти»

19 Лютий, 2016 - 19:03
Ім'я: 
Костянтин Іщейкін
Посада/рід занять: 
Народний депутат України

13 лютого відбулась підсумкова прес-конференція народного депутата України, голови підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Костянтина Іщейкіна, присвячена підбиттю підсумків річниці його депутатської каденціїі першочерговим планам

Для вирішення невідкладних соціальних потреб громад нардеп добився залучення понад 80 мільйонів гривень фінансування на область (для порівняння: у 2015 році в Лубни надійшло 16 мільйонів гривень – стільки ж лубенська громада мала за 5 попередніх років, якщо скласти в одну суму ці надходження). Зважаючи на результат минулого року, Костянтин Євгенович акцентував увагу на планах на майбутнє, зокрема нагальній  потребі у ремонті доріг. Він провів низку особистих зустрічей, зокрема і з головою «Укравтодору», який висловив готовність сприяти виділенню коштів на ремонт доріг у таких напрямках: Полтава-Кременчук, Пирятин-Гадяч, ділянку від Решетилівки до Дніпропетровська. За умови об’єднання сил із представниками влади усіх рівнів, ці проекти будуть втілені у життя.

– Я відвідую практично всі наради, в тому числі і технічні, стосовно цього питання і вже сьогодні можу розповісти технологію укладання доріг, чим реконструкція відрізняється від капітального ремонту, – зауважує парламентарій. – Зараз ми працюємо над питанням ремонту дороги Полтава-Кременчук. До слова, в область зайшли додаткові кошти на ремонт доріг у сумі 42 млн грн. Також сподіваюся, що в перспективі й ремонт дороги Пирятин-Гадяч – цей проект уже давно в розробці. Я хочу звернутися до всіх лідерів громад Полтавщини з проханням займати активну позицію, адже тільки спільними зусиллями ми зможемо досягти позитивного результату. Прекрасним прикладом об’єднання і блискавичного втілення в життя вагомого проекту став західний регіон. Так, минулого року на ремонт дороги Львів-Івано-Франківськ було виділено 700 млн грн. із державного бюджету. Для того, щоб отримати ці кошти, депутати об’єдналися навіть попри різну політичну приналежність і непрості особисті стосунки. Більше того, кошти були освоєні за два місяці в повному обсязі й, власне, дорога ця вже є. Хотілося б бачити таку ж активність полтавських колег. Наразі найбільше зусиль докладає Тарас Кутовий, який так само вболіває за Полтавщину і активно долучається як до захисту проектів, так і до комплексного вирішення проблем громад.

За перший рік депутатства мене було обрано головою підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Цей комітет вважається головним у Верховній Раді, оскільки будь­який законопроект проходить через нього (незалежно від того, потребує він видатків з бюджету чи ні), а отже, засідання нашого Комітету відбуваються значно частіше, ніж інших. Крім того, часто проводяться виїзні засідання, щоб ретельно оцінювати рівень потреб і необхідності реалізації того чи іншого проекту. Перед тим, як розроблений громадою проект потрапить до Бюджетного комітету, він подається на розгляд та затвердження представникам місцевої та обласної влади, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а вже після цього наш комітет розглядає і приймає рішення щодо затвердження чи незатвердження видатків на його реалізацію. Кожен проект полтавських громад мені необхідно обґрунтовувати й пояснювати, чому саме на нього необхідно виділити кошти. А боротися за фінансування доводиться з представниками всієї України. На жаль, було й таке, що представники районів і обласної влади навіть не зверталися з проектами розвитку громад, які варто було включити до програми фінансування (хоча потреб вистачало). Натомість мій колега зі Львівщини спільно з головою Львівської ОДА підготували проект на будівництво доріг, який бюджетний комітет затвердив, і таким чином на Львівську область було спрямовано кількасот мільйонів гривень. Отримати ці кошти чи, принаймні, половину з них була можливість і в Полтавщини за умови, якби були розроблені проекти. Тому дуже важливо для усіх громад готувати якісні проекти, – наголосив народний депутат Костянтин Іщейкін.

Ольга ЦВІГУНЕНКО