Пенсійний фонд спонукає до мінімальних пенсій?

2 Квітень, 2016 - 20:54
Ім'я: 
Тарас Кутовий
Посада/рід занять: 
Народний депутат України

На початку лютого до народного депутата України Тараса Кутового надійшло звернення від родини Домерецьких з с. Тарандинці Лубенського району:

«Шановний Тарасе Вікторовичу!

Щиро вдячні Вам за лист-звернення до земляків, який я отримала з чоловіком нині. Душа радіє, що є ще на світі добрі люди, які готові допомогти ближнім, змінити та полегшити життя на селі. Спасибі Вам, що активно боретесь з прислужниками олігархів, за внесення позитивних змін до Законів України. Хочеться вірити Вам і сподіваємося, найближчим часом життя стане кращим. Успіхів Вам у Ваших добрих справах. Лист Ваш – це поклик долі, який ми отримали в потрібну хвилину. Сподіваємося отримати від Вас підтримку та допомогу для розв’язання проблемного питання оформлення пільгової пенсії за Списком №2.

Уже 1,5 роки Лубенський Пенсійний фонд відтягує оформлення пенсії, кожного разу висуваючи нові відмовки. Чоловік працює електрогазозварювальником і у 55 років може йти на пільгову пенсію за скорочення віку зі стажем роботи 12,6 р. Пільговий стаж на даний час – 21 рік і від 26 червня 2015 року пішов 57 рік. Родом чоловік з Тернопільської обл., смт Гусятин, де в ДП «Санаторій «Збруч» з 1982 р. до 1992 р. працював електрогазозварювальником. Ці роки зараховуються автоматично, та, на жаль, лише 10 років. У зв’язку з переїздом у с. Тарандинці Лубенського району, працював у Тарандинцівській ЗОШ І­ІІІ ст. сторожем. З 2004 р. і по сьогоднішній день працює в сусідньому селі у СТОВ «Агрофірма «Куйбишево» електрогазозварювальником на фермі. Робота нелегка, але чоловік дуже відповідальний, аби як не звик. Цінують як гарного спеціаліста, та підірвав своє здоров’я. Неодноразово лежав у лікарні з очима, останнім часом болять ноги. Пішов би на пенсію, але не дають. У товаристві часто змінювалось керівництво і не кожен з них дбав про робітників. Через це у 2009 році не була проведена атестація. А без цієї атестації Пенсійний фонд м. Лубни не зараховують цих років у пільговий стаж. Є лише атестація за 2004 р. і наступна 2013 р. А атестація проводиться кожні 5 років. Не знаю, чи правильно це? Я на пенсії з 2011 р. за вислугою років (як педагог), то атестація на пенсію не впливає, лише на зарплату під час роботи. Тож сказали чоловікові працювати до 56 років, щоб оформитись на пільгову пенсію по «Санаторію «Збруч». Документи всі зібрані ще в лютому 2015 р. і раніше, та ніяких зрушень. 17.08.2015 року отримали ми лист з відмовою. Копію не можу вислати, бо погано видно, не копіюється. Тож ж передам зміст: «На підставі рішення УПФУ м. Лубнах та Лубенському районі №358 від 13.08.2015 р. Вам відмовлено в призначені пенсії за віком на пільгових умовах по списку №2 відповідно до пункту 5 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у зв’язку з відсутністю необхідної тривалості пільгового стажу роботи, підтвердженого в установленому законодавством порядку. Пенсійна справа з рішенням про відмову направлена до Головного управління для перевірки правильності прийнятого рішення».

А на прийомі ми були у них 10 серпня. Сказали, що не виходить з пенсією. Я й нагадала, що в червні виповнилося чоловікові 56 років і Ви сказали, що можна йти на пенсію по роках автоматично. Оксана Миколаївна відповіла, що вже ні. Я просила пояснень, та не отримала. А потім прийшов цей лист і дзвінок був, щоб чекали відповідь з Полтави. Більше до нас ніхто не дзвонив і не писав.

У кінці жовтня, після виборів, спеціаліст по кадрам СТОВ «Агрофірма «Куйбишево» була по своїх справах у Пенсійному фонді і підняла питання про пенсію Домерецького В.П. Розмова була на підвищених тонах. Вказала вона також, що по Оржиці в цьому ж товаристві теж ішов електрогазозварювальник на пільгову пенсію і видані ті ж документи, що Домерецькому В.П. і він уже на пенсії. Сказала, що ми будемо подавати скарги за це свавілля, бюрократизм. Через неї завідуюча сказала, щоб ми приїхали.

Спеціаліст Косенко О.М. по оформленню пенсій була дуже здивована нашому приїзду, почала кричати на нас, що не відповідали на її дзвінки і на лист, який нібито нам відсилали. Тож нарешті поставила на облік з 4 листопада. Та перед цим ходила на консультацію до завідуючої. А нам сказала, що документи відіслані в Полтаву. Я нагадала, що ще в серпні  документи відіслані і повинна вже була прийти відповідь. Нічого конкретного я не почула. І що цікаво, 6 листопада нам прийшов лист з Пенсійного фонду м. Лубни, в якому чоловіка запрошують до відділу для оформлення пенсії. Це після того, як ми вже були в них і на штампі стоїть дата 22 жовтня. Ми були повинні його отримати ще в жовтні. А вона чекала, що після виборів відмінять пільги і не поспішала з оформленням.

Останній раз, тобто 4 листопада, сказали, що все, чекайте на пенсію, як тільки прийдуть документи з Полтави. 20 січня передзвонили нам, щоб приїхали. І виставили перед нами нову відмову. Сказала Косенко О.М., що Полтава вимагає на кожен запис в трудовій книзі  довідки з організацій і що вона вже зверталась в архів, та немає документів за 1995­1997 рр. Запропонувала відмову від цих років, щоб нарахувати мінімальну пенсію 946 грн., а пізніше вона перерахує. Я, звичайно, не погодилась і сама звернулась в архів. Виявляється, Косенко О.М. дала фальшиву інформацію працівникам і вони шукали чоловіка по колгоспу «Перемога», замість «Колос». Та з’явилася ще одна проблема. Замість Домерецький В.П. в архівних документах було записано Домарецький В.П. і треба судитися. У трудовому вкладиші спеціаліст по кадрам Мостовець Л.С. виправила, а так як не потрібні були архівні документи, то там лишився неправильний запис. Сказали у пенсійному Фонді, щоб ми судилися.

Тому й звертаємося до Вас із проханням допомогти розібратися з цією проблемою і сподіваємось на успішне вирішення.
Нас попередили, що судовий процес коштує дорого. Вони впевнені, що нам це не під силу і вони виграють. Сподіваємось, що отримаємо від Вас юридичний захист і консультацію.

З повагою сім’я Домерецьких»

Рівно місяць знадобився юридичній службі народного депутата, щоб подолати бюрократичну тяганину і добитися законного права Василя Петровича виходу на пенсію з належними виплатами, а не з мінімальними. Пані Людмила, дружина заявника, у спілкуванні телефоном повідомила про радісні для родини новини і подякувала народному депутату України Тарасу Кутовому за допомогу і оперативне вирішення проблеми.

Категорія: