Поліцейське об’єднання: Пирятинський райвідділ приєднали до Гребінківського, а Чорнухинський – до Лохвицького

28 Грудень, 2015 - 20:22
Ім'я: 
Олександр Кравченко
Посада/рід занять: 
керівник Гребінківської поліції

20 грудня уже не святкували традиційний День міліції. Але щоб структуру остаточно перетворити на Національну поліцію, Верховна Рада має змінити майже 150 законів.
Про те, що відбувається вже сьогодні на місцевому рівні, нам розповів керівник Гребінківської поліції Олександр Кравченко

— Як саме реформа має відобразитись на роботі правоохоронців району, чи планується скорочення штату поліцейських, або навпаки — його збільшення?

— На сьогодні відділ поліції працює у штатному режимі. До повної переатестації всі правоохоронці виконують свої обов’язки за тимчасовим призначенням. Автоматичного перепризначення не буде. Крім того, до Гребінківського відділу поліції  тепер приєднали Пирятинське відділення. Тож про кількість штату поки говорити зарано. Ті, хто і далі бажає працювати тепер уже в Національній поліції, повинні пройти через атестацію. Фахівці різних служб складатимуть профільні тести, а керівники ще й додаткові. Думаю, що таким чином буде забезпечено відбір найкращих спеціалістів.

— Тож у Пирятині тепер не буде свого відділу поліції? 

— У Пирятині залишаться лише патрульна поліція, слідчий підрозділ, котрий розслідуватиме нетяжкі злочини, кримінальна поліція та обслуговуючий персонал. А Гребінківський відділ поліції, або «кущовий» орган, здійснює функції з розслідування складних злочинів, діяльності дорожньої поліції, ізолятора тимчасового утримання, а також – організаційно­аналітичного, кадрового, матеріально­технічного забезпечення та контролю за роботою відділення поліції. Пирятинське відділення поліції не матиме таких функцій. Відповідно маємо скорочення штату працівників. Чому саме Пирятинське відділення приєднали до Гребінківського відділу, просто це логічніше, адже в Гребінці розташована  залізнична станція, що є вузловою передаточною станцією Південної залізниці. 

— Чи буде покращене матеріально-технічне забезпечення, можливо, якась нова зброя, новітні засоби боротьби зі злочинністю, авто, мотоцикли чи щось подібне?

— Матеріально-технічне забезпечення здійснюється Міністерством внутрішніх справ України за нормами, які встановлюються Кабінетом Міністрів України. Тому поки не можу сказати, що саме буде покращуватися. Очікую  чіткої регламентації у нашій роботі, покращення фінансування та матеріально-технічного забезпечення поліцейських. Але найголовніше, про що хочу сказати — переатестація працівників правоохоронної сфери, форма нового зразка та службові посвідчення — це далеко не всі зміни у системі. Поліція налаштована на повну взаємодію з людьми. Її роботу можна охарактеризувати трьома словами — професійність, прозорість і доброзичливість. Ось це і є головне, на мою думку, у реформі правоохоронної ситеми.

— Якою буде форма нових поліцейських у районі?  Чи буде вона відрізнятися від форми столичних правоохоронців? 

— До 31 грудня 2016 року форма, що була у міліціонерів, може використовуватися. Тож поки що наші працівники носять міліцейську форму. Форму нового зразка вони отримують після переатестації. Ми  вже бачили на телеекранах  робочу форму нового поліцейського патруля. У нових поліцейських буде схожа.

— Яким є ставлення самих поліцейських до змін, що чекають на них, вони не розчарувалися?

— Думаю, правоохоронці не розчаровані тим, що їхня стара служба йде в історію. Сподіваються, що із приходом поліції ставлення до правоохоронних органів поліпшиться. Хоча ставлення до самого процесу реформи неоднозначне.

— Чи підвищуватимуть новим поліцейським заробітну плату? 

— На сьогодні поліцейські оклади вже збільшені у 3-4 рази від міліцейських. Розмір заробітної плати буде залежати від посади, спеціального звання та строку служби в поліції.

— Давайте поговоримо про загальний стан злочинності в районі. Можливо траплялися якісь резонансні випадки?

— Усього в районі на грудень місяць зареєстровано понад 481 кримінальне провадженя. Найпоширенішим злочином  на Гребінківщині є крадіжки. Відділом зареєстровано 272 заяви, це зокрема крадіжки  металевих речей, телефонів та велосипедів. Незвичними злочинами для  Гребінківщини стали  два підпали. В одній ситуації 37-річна раніше судима  жінка  навмисно підпалила оселю 80-річної сусідки. Обвинувачена свій вчинок пояснила тим, що хотіла помстилася власниці будинку за постійні образи на її адресу. Інша ситуація вирізнилася тим, що 43-річний раніше судимий чоловік хотів помститися цивільній дружині за розрив стосунків. Резонансним злочином являється незаконне заволодіння транспортним засобом, зловмисник знайомився із жінками різного віку в Інтернеті, спілкувався з ними та домовлявся про зустріч. Якщо жінка була власницею автомобіля, то ставала потенційною жертвою «угонщика». 

— Скільки злочинів уже вдалося розкрити?

— Станом на грудень місяць поточного року  розкрито 159 злочинів, нерозкритими залишається близько 17.

— Чи влаштовуєте якісь акції задля зменшення злочинів у районі?

— Працівниками відділу поліції  постійно проводяться оперативні заходи щодо недопущення вчинення злочинів. Регулярно проводяться зустрічі з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування. На контролі завжди стоять профілактичні бесіди з так званим «спецконтингентом». Особлива увага приділяється попередженню дитячої злочинності.

Чи є якісь окремі населені пункти в районі, де підвищена злочинність?

— Виділити хоча б один із населених пунктів в районі, де підвищена злочинність, я не можу, але що стосується причин вчинення правопорушень, можу сказати, що це  зокрема  небажання порушників заробляти чесним шляхом собі на прожиття.

— Як буде відбуватися і як відбувається вже сьогодні боротьба з корупцією серед працівників внутрішніх органів?

— З працівниками відділу додатково проводяться заняття з вивчення  Закону України « Про запобігання корупції». Працює «телефон довіри» для громадян, які можуть повідомити про вчинення злочинних та корупційних дій працівниками Гребінківського відділу поліції. Інформація, яка надійшла, перевіряється та повідомляється до районної прокуратури, проводиться службова перевірка, і у разі підтвердження правоохоронець буде притягнутий до відповідальності, до якої, буде залежати від правопорушення. Відповідно до ЗУ «Про національну поліцію» стаття 19 передбачає: «У разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону».

Спілкувалася  Олена БУРЯК